K porozumeniu Čelovekom

Saková sa pýta, prečo teraz najvyšší ústavní činitelia necítia potrebu ospravedlniť sa vyšetrovateľke Santusovej, rovnako ako to bolo v prípade vyšetrovateľov Ďurku či Čurillu?

Spravodlivosť je slepá a Slovensko je toho typickým príkladom. Polícia má voľné ruky, ale len pokiaľ zasahuje proti správnym osobám. „Naši chlapci“ sú naďalej nedotknuteľní. Presvedčila sa o tom aj vyšetrovateľka Úradu inšpekčnej služby Diana Santusová, ktorá bola postavená mimo službu, keď si dovolila siahnuť na chránené osoby. Bývalá ministerka vnútra Denisa Saková sa pýta, kto sa jej teraz, po jasnom preukázaní neviny, ospravedlní?

Denisa Saková

Podľa exministerky Sakovej sú všetky tie výroky o hľadaní pravdy a rozviazaných rukách spravodlivosti len prázdnymi slovami. Ich reálnu podobu vidíme v praxi každý deň, keď počúvame o rôznych „temných silách“ v pozadí diania.

Obeťou spravodlivosti na objednávku sa stala aj vyšetrovateľka Diana Santusová, ktorá sa so žiadosťou o pomoc obrátila aj na najvyšších ústavných činiteľov – prezidentku Zuzanu Čaputovú, premiéra Eduarda Hegera či predsedu parlamentu Borisa Kollára.

Poukazovala na účelovosť konania viacerých osôb pracujúcich v polícii, ktorých cieľom má byť zmariť trestné konanie vedené špecializovaným vyšetrovacím tímom. Jednoznačne uviedla, že konanie vedené proti nej a špecializovanému vyšetrovaciemu tímu koordinujú a vedú podozriví príslušníci polície z pracovnej skupiny Očistec (Čurilla, Ďurka a ďalší),“ parafrázuje slová vyšetrovateľky Saková.

Ako ďalej v liste uviedla, stala sa terčom šikany zo strany nadriadených, ktorí jej nie len kládli nezmyselné prekážky v práci, ale snažili sa zastaviť ňou vedené vyšetrovanie. Všetko to vyústilo až do odobratia vyšetrovacích spisov bez relevantného dôvodu.

Po týchto skutočnostiach, ktoré uviedla pani vyšetrovateľka bola verejne pranierovaná. Na verejnosť prenikli mnohé dezinformácie o jej údajných prepojeniach na Slovenskú informačnú službu, na rôzne politické strany, že ju riadi niekto iný a niečo iné, ako zákon. A jediným argumentom proti nej bolo to, keďže iné chýbali, že sa odmietla podrobiť vyšetreniu na polygrafe (detektore lži),“ krúti nad šikanou hlavou Saková.

Keďže Santusovej neostala iná možnosť ako sa brániť, podstúpila teda vyšetrenie na detektore lži, ktorým prešla. Dvakrát. Tým sa teda podľa slov Sakovej potvrdilo, že vyšetrovateľka neklamala a pri svojom vyšetrovaní sa riadila len a len zákonmi. Je teda zjavné, že klamal niekto iný.

Saková na ilustráciu pomerov zverejnila časť vyhlásenia vyšetrovateľky Santusovej, aby bolo zrejmé, obeťou čoho sa vlastne stala.

„Vyšetrenie som podstúpila s cieľom preukázať moju pravdovravnosť objektívnym spôsobom, a to aj v nadväznosti na opakované a síce nezmyselné a ničím nepodložené požiadavky vedúcich predstaviteľov Ministerstva vnútra Slovenskej republiky, Policajného zboru a Úradu inšpekčnej služby, keďže verejnosti sú v súvislosti s uvedeným prípadom podsúvané z úst zodpovedných subjektov len polopravdy a klamstvá,“ vyjadrila sa k výsledkom vyšetrenia na polygrafe Santusová.

Aj na základe týchto informácií sa občania rozhodnú, na čej strane budú stáť, kto je v tomto prípade na strane „temných síl“, a kto je zodpovedný za súčasný stav v polícii a na Slovensku celkovo.

Som zvedavá, či rovnako ako rýchlo boli vrátení na svoju pozíciu p. Ďurka s p. Čurillom, tak rýchlo vrátia naspäť pani vyšetrovateľku Santusovú. A rovnako budú cítiť tí istí ľudia rovnakú potrebu sa jej ospravedlniť,“ skonštatovala na záver Denisa Saková.

hlavné správy

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: