Slovanské Noviny

prvé slovanské noviny

Samit NATO za účasti Bidena — znepokojujúce správy pre Rusko

Samit NATO s Bidenom a všetkými lídrami NATO priniesol pre Rusko veľmi znepokojujúce správy.

Hlavným momentom je, že agresivita NATO prudko rastie.

Ťažkosti Trumpovej doby boli prekonané. Výrazných verejných rozporov takmer niet. Rozpad NATO nehrozí. Konsolidácia.

Bol spravený akcent na Článok 5 zmluvy ohľadne reakcii na „hybridné opatrenia“. To znamená, že v reakcii na kybernetické útoky z ničoho nič môže NATO vyhlásiť vojnu komukoľvek chce. To dramaticky znižuje predvídateľnosť NATO. To dramaticky zvyšuje možnosť vojny pri účasti NATO. To vážne znižuje svetovú bezpečnosť. Vyvolalo to už obrovský poplach medzi odborníkmi, ktorí pozorujú, že bariéra vypuknutia vojny sa znižuje.

NATO potvrdilo svoje želanie prijať Ukrajinu do NATO. Sám Biden vyhlásil, že problém Donbasu nie je prekážkou vstupu Ukrajiny do NATO. To znamená zo strany NATO a Bidena otvorené ignorovanie Putinovho vyhlásenia, že vstup Ukrajiny do NATO je pre Rusko červenou čiarou. Ukrajina zostáva hlavným horúcim miestom v Európe a hlavným nástupom k útoku proti Rusku.

Potvrdil sa plán prijať Gruzínsko do NATO.

Expanzia NATO na východ bude prebiehať v rozpore s predchádzajúcou zásadou, že do aliancie nemôžu byť prijaté štáty s územnými problémami. Teraz môžu. Táto zmena v jednom z kľúčových princípov NATO sa uskutoční s ohľadom na výnimočné nepriateľstvo NATO voči Rusku.

Rusko je priamo označené za hrozbu pre NATO. Ako je známe, hrozba musí byť eliminovaná. To znamená, že NATO sa prezentuje ako nepriateľ Ruska. Potvrdila sa dualita postojov k Rusku — zdržiavanie a dialóg. Prakticky však o žiaden dialóg nejde. Prvýkrát je Čína definovaná ako negatívna výzva. Na žiadosť Spojených štátov.

NATO v skutočnosti mení svoju oblasť pôsobenia z euroatlantickej na globálnu. To vyvolalo protesty mnohých krajín. Napríklad francúzsky prezident v diskusii nesúhlasil s týmto rozšírením geografie NATO. Trend je však jasný — NATO sa plánuje stať globálnym a agresívnejším. V blízkej budúcnosti sa možno objavia správy, že sa začnú rokovania o vstupe Austrálie alebo Japonska do NATO.

Bidenovi sa darí vytrhnúť NATO z byrokratickej krízy a robiť NATO útočnejším.

NATO plánuje v prvom rade zaútočiť na Rusko. Samozrejme, nezačínať jadrovú vojnu, ale politicky zaútočiť na Rusko. A to v trendy hybridnom štýle.

Zlé, veľmi zlé výsledky samitu NATO.

Sergej Markov

news-front

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: