K porozumeniu Čelovekom

Šéf polície Hamran chce potrestať výpoveďou osoby, ktorú sú zodpovedné za únik videí s Ficom a Kaliňákom. Erik Kaliňák mu napovedá, akým smerom by mal orientovať vyšetrovanie

Dočasný prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran sa pre denník Pravda vyjadril k úniku kamerových záznamov z chaty, na ktorej sa stretávali advokáti a opoziční politici. Hamran chce toto pochybenia riešiť ráznymi trestnoprávne a personálnymi opatreniami.

Štefan Hamran

Vedenie Policajného zboru podľa slov Štefana Hamrana “robí kroky”, aby zistilo, akým spôsobom došlo k úniku materiálov zo spisu v prípravnom konaní do prostredia vybraných mainstreamových médií, ktoré dlhodobo robia politiku proti súčasným lídrom opozície.

Štefan Hamran uviedol, že vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) v tejto veci podal trestné oznámenie na Úrade inšpekčnej služby (ÚIS). “Spomínal som to aj v minulosti, že ešte stále sú v našich štruktúrach ľudia, ktorí sú bohužiaľ politicky prepojení a nedá sa vo vzťahu k takýmto ľuďom vylúčiť, že konajú, aby tu nejakým veľmi zvláštnym spôsobom spochybňovali celé to vyšetrovanie,” povedal Hamran pre Pravdu.

V súčasnosti je podľa neho veľmi ťažké povedať, kto konkrétne mohol mať motív dané videá poslať médiám. “Uvidíme, čo prinesie vyšetrovanie. Ja by som to nechal na orgány činné v trestnom konaní,” dodal.

“Všetci, ktorí prišli do styku s nahrávkou, pôjdu na detektor. Odhalený vinník bude trestne stíhaný, a prepustený zo zboru,“ uviedol policajný prezident Hamran.

Dané nahrávky nemali k dispozícii ani advokáti. Tým boli údajne poskytnuté len prepisy, čo naznačuje, že médiá získali audio-vizuálne materiály pravdepodobne z prostredia Policajného zboru.

Podľa Štefana Hamrana sa s týmto materiálom pracovalo najskôr v Nitre, kde o povolení na snímanie rozhodoval príslušný okresný súd. “Ale pracovalo sa s tým aj na centrále pri prepise,” podotkol. “Zaujíma ma najmä technické oddelenie, či niekto odtiaľ nepustil nejakú informáciu. Pozrieme sa na nich a keď niečo zistíme, určite vyvodíme zodpovednosť,” deklaroval dočasný šéf polície.

Policajti, ktorí manipulujú dôkazmi, podľa názoru Štefana Hamrana nemajú mať miesto v Policajnom zbore SR.

Erik Kaliňák tuší, odkiaľ fúka vietor

Po zverejnení tajných nahrávok sa novinári niektorých angažovaných médií začali predbiehať v tom, kto dá článku bombastickejší názov. Koniec-koncov sa uzniesli, že budú hovoriť o tzv. Gorile 2, tentokrát však v réžii predsedu opozičného Smeru-SD Roberta Fica. Erik Kaliňák však tvrdí, že prešli dva dni a jediná nelegálna vec, o ktorej sa verejnosť dozvedela bolo, že pri získavaní povolenia na odpočúvanie opozície bol oklamaný sudca. Na jeho získanie mu totiž vyšetrovatelia rozpovedali rozprávku o pytliactve.

Kaliňák zároveň naznačuje, z akého smeru mohlo dôjsť k úniku medializovanej nahrávky.

Do médií sa dostala z rúk Čurillovcov a Lipšicovej špeciálnej prokuratúry spáchaním trestného činu a z rozhovorov nevyplýva nič trestné!“ zdôrazňuje Kaliňák.

Teda únik informácií sa nedá zakryť ani argumentáciou o verejnom záujme. Jediné, na čo  niekomu poslúžil, je politická diskreditácia predstaviteľov opozície, ktorá môže slúžiť len ako posledná záchrana tejto vlády.

Aj keď niektorí novinári včas precitli, neviem sa ubrániť konštatovaniu, že médiá v tomto prípade poslúžili Lipšicovi, ako užitoční idioti,“ dodal na záver Erik Kaliňák.

hlavné správy

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: