K porozumeniu Čelovekom

Šéf tlačovej agentúry Reuters bojujúcej proti hoaxom je investorom a členom predstavenstva farmaceutickej spoločnosti Pfizer

James C. Smith je tiež spojený so Svetovým ekonomickým fórom (WEF), kde pôsobí v rade iniciatívy Partnerstvo proti korupcii. Je tiež členom poradných rád WEF pre medzinárodné podnikanie British American Business a Atlantic Council.

Predseda a bývalý výkonný riaditeľ tlačovej agentúry Reuters James C. Smith je jedným z investorov a členom predstavenstva farmaceutického gigantu Pfizer. Do predstavenstva bol zvolený v roku 2014 a zároveň sa stal členom výboru pre správu a riadenie spoločnosti Pfizer a výboru pre vedu a technológie. Uvedené informácie vyvolávajú vážne obavy z konfliktu záujmov, keďže korporátne médiá, ako napríklad Reuters, naďalej propagujú produkty spoločnosti Pfizer, bránia farmaceutické spoločnosti pred kritikou a snažia sa umlčať skeptikov.

Smith je v súčasnosti predsedom nadácie Thomson Reuters Foundation, charitatívnej organizácie so sídlom v Londýne, ktorá je známa poskytovaním správ a informácií miliardám čitateľov. Od roku 2012 až do svojho odchodu do dôchodku v roku 2020 bol aj prezidentom, výkonným riaditeľom a členom predstavenstva spoločnosti Reuters.

S organizáciou spolupracoval od roku 1987, keď bola známa ako novinová skupina Thomson. Pôsobil aj ako generálny riaditeľ odbornej divízie, pričom dohliadal na právne, daňové a účtovné činnosti a na činnosti v oblasti duševného vlastníctva a vedy. Neskôr pokračoval vo vedení severoamerických divízie operácií spravodajskej organizácie.

Predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Pfizer Ian Read v oficiálnom vyhlásení vtedy uviedol: “Sme radi, že sa Jim Smith stal členom predstavenstva spoločnosti Pfizer. Do predstavenstva spoločnosti Pfizer prináša skúsenosti s vedením a prevádzkovými a medzinárodnými obchodnými skúsenosťami a bude pre spoločnosť vynikajúcim prínosom. Príchod Jima do našej správnej rady pomáha zabezpečiť, že spoločnosť Pfizer bude aj naďalej profitovať z jeho rozsiahlych a rozmanitých skúseností.”

Len za posledný rok uverejnila agentúra Reuters viac ako 22 000 článkov, v ktorých sa spomína spoločnosť Pfizer. Spoločnosť uverejnila len 8 191 článkov týkajúcich sa spoločnosti Moderna a 18 000 článkov týkajúcich sa spoločnosti Johnson & Johnson. Mnohé z článkov o spoločnosti Johnson & Johnson boli na rozdiel od ich spravodajstva o spoločnosti Pfizer negatívne naladené.

Smith je tiež spojený so Svetovým ekonomickým fórom (WEF), kde pôsobí v rade iniciatívy Partnerstvo proti korupcii. Je tiež členom poradných rád WEF pre medzinárodné podnikanie British American Business a Atlantic Council.

Podľa denníka Wall Street Journal Smith zastáva aj pozíciu prezidenta a generálneho riaditeľa spoločnosti Refinitiv Transaction Services, Ltd., ktorá sa môže pochváliť tržbami vo výške 6,25 miliardy USD s viac ako 40 000 zákazníkmi a 400 000 koncovými používateľmi v 190 krajinách. Spoločnosť Refinitiv bola do roku 2018 členom skupiny Thomson Reuters.

Zdroj: thenationalpulse.com
Preklad: InfoVojna

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

 
ďakujeme

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: