K porozumeniu Čelovekom

Slovanstvo – SPÔSOB MYSLENIA A ŽITIA.

Pozorujem dianie u nás na Slovensku a občas ma to núti k zamysleniu. Rád sa zamýšľam nad tým, čo vidím… a premýšľam, či sa to dá vylepšiť. Nie zmeniť. Vylepšiť… lebo podľa mňa sa dá vylepšiť všetko, nech to je akokoľvek zlé. Všimol som si, že aj na Slovensku už rastie Slovanský Duch.

Ľudia začínajú myslieť a pozerať sa týmto smerom. Jedni v tom hľadajú korene, iní múdrosť, ďalší iba akési pobavenie na ceste Poznania. No je vidieť, že Slovanstvo začína Žiť v srdciach Slovákov. Vzniká tu množstvo rôznych skupín, ktoré sa rôznou formou snažia zjednotiť slovansky mysliacich ľudí. No občas sa zastavím pri prívlastkoch, ktoré si podobne zmýšľajúci ľudia dávajú. Snažia sa hodnotiť po starom, v starom programe, ktorý ešte stále v našom podvedomí máme… Slovan, Neslovan, pravý Slovan, falošný Slovan.

Slovan ukazuje na Slovana a dáva mu prívlastky. K čomu to je? Sme akí sme. Prebúdzame sa vo svojej Identite a snažíme sa veľa vecí pochopiť. No ak sa k sebe nebudeme správať bratsky, ako chceme byť Slovania? Slovanstvo je bratstvo. Slovanstvo je RODina, ROD, náROD v súdržnosti. Slovanstvo je SPÔSOB MYSLENIA A ŽITIA.

Ten, kto sa hrdí že je Slovan, má svojim menej zdatným bRAtom a sestrám pomôcť pochopiť, čo to znamená. Bez ponižovania, bez ubližovania. Bez Ega. Spoločne sa držať hodnôt, ktoré z ľudí vytiahnu Človeka. Jedného po druhom. Až do posledného.

Pred rokom som si s mojim blízkym bRAtom povedal, že by bolo dobré urobiť niečo pre spojenie týchto malých slovanských skupiniek, ktoré sa každá hrdia pravosťou svojho slovanstva. Ani jedného z tých, čo tieto skupinky vedú sa nám nepodarilo dostať k spoločnému stolu. Veľmi prekvapivé… veľmi.

Taký je náš obraz, milí Slovania. My sme nakoniec aj tak svoju misiu naplnili, no úplne iným spôsobom… Je pre nás cťou, keď vidíme, koľko ľudí sa zapája do spoločných aktivít v duchu vzájomnej pomoci, je pre nás potešením byť pri tom, keď vznikajú nové a nové priateľstvá, sme hrdí na to, že VEDOMIE RASTIE tým správnym smerom. A že sa občas zdá, že niekto nie je pravý Slovan, alebo nerozumie Slovanstvu, je naozaj v tejto fáze úplne jedno.

Ak tu je niekto pravý Slovan a ak tu je Ten, kto Rozumie Slovanstvu, dokáže to len tak, že pomôže tým, ktorí jeho úroveň nedosiahli. Toto je Cesta, na ktorej sme. Rešpektujme sa navzájom, majme sa v úcte a pomáhajme menej zdatným, aby dorástli na úroveň tých, ktorí sú zdatní viac.

A ako to rozpoznáme? V myslení a postoji, ktorý prezentujeme našimi skutkami. Lebo len podľa skutkov sa spoznáme. Prajem vám všetkým, aby sme spoločne vytvorili spoločnosť, v ktorej sa za nikoho nemusíme hanbiť.

S úctou milan

Slovanské Noviny

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

 
ďakujeme

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: