K porozumeniu Čelovekom

Slovenská inteligencia zasiela otvorený list Žilinkovi: Sme svedkami diskriminácie, nátlaku a apartheidu!

Predseda Združenia slovenskej inteligencie (ZSI) Branislav Čech zaslal otvorený list generálnemu prokurátorovi Marošovi Žilinkovi. Vkladá v ňom do predstaviteľa štátnej moci nádej a žiada ho, aby urobil všetko pre nastolenie spravodlivosti na Slovensku ešte kým to je možné.

“Píšem Vám ako jednému z mála vo výkone štátnej moci, do ktorého ešte vkladá nádej – podľa môjho odhadu – väčšia časť občanov Slovenskej republiky. Vzhľadom na skutočnosť, že Vaše kroky kritizujú tendenčné médiá hlavného prúdu a tiež politické mimovládne organizácie, ktorých cieľom je narúšať stabilitu suverénnych štátov sa nazdávam, že na rozdiel od iných nemáte spoločného chlebodarcu,” napísal v úvode otvoreného listu Čech. 

Podľa predsedu ZSI má Žilinka dostatok podnetov od organizácií aj jednotlivých občanov a určite aj sám vie vyhodnotiť z diania v našej spoločnosti, že spravodlivosť a sloboda nám na Slovensku utekajú pomedzi prsty a vládne kruhy zavádzajú segregáciu obyvateľstva a nastoľujú totalitu.

“Denne sme svedkami diskriminácie, nátlaku a apartheidu, ktoré by mali byť podľa platného právneho stavu v Slovenskej republike trestané! Denne je zneužívaná právomoc verejných činiteľov!” upozorňuje v liste Čech.

Ďalej z listu vyberáme doslovný prepis.

Poučme sa konečne z dejín a zastavme nebezpečné smerovanie Slovenskej republiky v zárodku, ak vieme, že predchádzajúce totalitné ideológie tiež začínali „nevinnou“ diskrimináciou obyvateľstva či už na základe rasy alebo politického presvedčenia, až kým neprerástli do tragédií s obludnými následkami.

Upokojeniu spoločnosti by pomohli rýchle a rozhodné kroky, ktorými by ste ukázali, že sa nedáte zastrašiť žiadnou organizovanou zločineckou skupinou. Ak nebudete konať okamžite, je možné, že sa skorumpovaným a vydierateľným politickým predstaviteľom pomocou médií podarí naplniť svoje zvrátené predstavy.

Otvorene sa hovorí o odmietaní zdravotnej starostlivosti a vylúčení zo spoločnosti tých, ktorí vyjadrujú obavy o svoje zdravie a zamietajú vpravovať do svojho tela cudzie látky, za ktorých negatívne účinky nikto neprevezme zodpovednosť.

Štátna moc je očividne zneužívaná na rozklad Slovenskej republiky. Vyjadrovali sme sa a obracali na štátnych predstaviteľov ako zástupcov právneho štátu už niekoľkokrát, no zdá sa, že zbytočne. Vyčerpali sme množstvo možností na vyjadrenie svojej nespokojnosti…

Žiadame nastolenie spravodlivosti

“Vážený pán generálny prokurátor. Žiadam Vás, aby ste urobili všetko pre nastolenie spravodlivosti v Slovenskej republike ešte kým to je možné. Konajte odvážnejšie a ráznejšie a zabráňte tomu, do čoho nás ženie väčšina štátnych predstaviteľov a k čomu sa čím ďalej, tým viac schyľuje,” uzavrel otvorený list Čech.

hlavný denník

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

 
ďakujeme

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: