K porozumeniu Čelovekom

Slovenské zdravotníctvo táto vláda vedie ku kolapsu! Čaká nás apokalypsa, varuje odborník

Lekári a sestry hromadne opúšťajú Slovensko! Podľa prezidenta Asociácie nemocníc Slovenska Mariána Petka smerujeme k ukrajinskému modelu zdravotníctva, píše portál extraplus.sk.

Blížime sa ku kolapsu

Zástupcovia organizácií pôsobiacich v oblasti zdravotníctva si myslia, že zdravotníctvo na Slovensku bude nedostupné. Minimálne v období krízového stavu, v ktorom sa Slovensko aktuálne nachádza. Na juhu krajiny sú hlásené odchody lekárov a sestier smerom do Maďarska a na severe do Poľska.

„Blížime sa ku kolapsu a dôvodom je nižšia suma za poistencov štátu naplánovaná v rozpočte verejnej správy na nasledujúci rok,“ povedal prezident Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení SR Tomáš Malatinský na utorkovej tlačovej konferencii.

Smerujeme k ukrajinskému modelu

V porovnaní napríklad s Českou republikou sa v rámci rozpočtu dokonca dostávame podľa neho na polovičnú úroveň, a teda príjmy za poskytovateľa budú na polovičnej úrovni.

Prezident Asociácie nemocníc Slovenska Marián Petko skonštatoval, že slovenské zdravotníctvo čaká jednoznačne apokalypsa. „Loď, ktorá sa volá slovenské zdravotníctvo, a ktorá donedávna chcela plávať po prúde s Českou republikou a Poľskom, otáčame proti prúdu a smerujeme k ukrajinskému zdravotníctvu,“ uviedol Petko.

Hromadný odchod zdravotníckych pracovníkov bude podľa Petka pokračovať. Na juhu majú hlásené odchody smerom do Maďarska a na severe do Poľska, kam chodia slúžiť. V konečnom dôsledku na to všetko doplatia podľa neho pacienti.

hlavný denník

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: