K porozumeniu Čelovekom

Slovensko malo oficiálne zaviesť používanie tretieho rodu, tzv. pohlavia X. Uhrík žiada od Mikulca i Hegera vysvetlenie

Liberálni a progresívni európski politici sa silou mocou snažia pretlačiť agendu LGBTI do každej európskej krajiny. A žiaľ, celkom sa im v tomto smere darí. Aj na Slovensku. Napriek tomu, že naša spoločnosť je do značnej miery v tomto smere konzervatívna, naši vládni predstavitelia dovolili, aby sa v občianskych preukazoch objavilo pohlavie X. O vysvetlenie ministra vnútra požiadal europoslanec a predseda hnutia republika Milan Uhrík

rod X

Na snímke vyjadrenie ministerstva vnútra o používaní rodu X na občianskych preukazoch

Uhrík na sociálnej sieti uviedol, že ministerstvo vnútra už potvrdilo existenciu tretieho pohlavia, teda tzv. pohlavia X aj na Slovensku. Stalo sa tak po implementácii európskej legislatívy do slovenských právnych noriem.

„Pred dvomi rokmi schválila EÚ nariadenie o pravidlách pre vydávanie občianskych preukazov. Členské štáty dostali možnosť rozhodnúť sa, či na občianske preukazy budú uvádzať aj rod osoby. A ak sa rozhodnú uvádzať rod osoby na občianskom, tak by mali použiť špecifikáciu 3 rodov – muž, žena a rod X,“ vysvetlil dôvod tohto kroku Uhrík.

Uhrík Milan
Na snímke europoslanec a predseda hnutia Republika Milan Uhrík

Rozhodli sa teda zistiť, ku ktorej možnosti sa oficiálne priklonila Slovenská republika.

A čuduj sa svete, ministerstvo vnútra nám potvrdilo, že na slovenských dokladoch sa uvádzajú 3 pohlavia F, M a X,“  uviedol europoslanec.

Takéto prepašovávanie gender ideológie je podľa neho v slovenských podmienkach absolútne neakceptovateľné, preto ministra vnútra Romana Mikulca a premiéra Eduarda Hegera požiadal o vysvetlenie. Pýta sa ich, aký je dôvod používania X-tého pohlavia v slovenských občianskych preukazoch, keď napríklad rovnako konzervatívne „Poľsko toto uvádzanie 3. pohlavia na doklady rezolútne odmietlo,“ zdôraznil Uhrík.

Samozrejme ich verejne žiadame aj o okamžitú nápravu a zastavenie tejto bláznivej praxe. Už tých nezmyslov naozaj stačilo,“ dodal sa na záver znepokojený predseda Republiky Milan Uhrík.

hlavné správy

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: