K porozumeniu Čelovekom

Sme rodina nepodporí Kolíkovej reformu súdnej mapy: “Je za tým len biznis s realitami”

Predseda parlamentu a hnutia Sme rodina Boris Kollár spolu s predsedom poslaneckého klubu tohto hnutia Petrom Pčolinským zorganizovali v pondelok ráno vo Vranove nad Topľou tlačový brífing, na ktorom oznámili, že sa nestotožňujú so zámerom presťahovať tamojší súd do Humenného a celkovo nesúhlasia s reformou súdnej mapy tak, ako ju navrhla ministerka spravodlivosti Mária Kolíková.

Boris Kollár v rámci svojho výjazdového turné po regiónoch v pondelok navštívil Vranov nad Topľou, kde uviedol že je za zachovanie okresného súdu.

“Asi naši dedovia, pradedovia vedeli, prečo ten súd založili. Keď toho vedelo fungovať za prvej republiky, počas celého Česko-Slovenska, tak teraz my sme tí najchytrejší, ktorí sme si povedali, že teraz to zrušíme a presunieme tento súd niekde, kde nie sú ani kapacity na to?” Pýta sa predseda Národnej rady.

Poznamenal, že v prípade presunutia personálu súdu z Vranova nad Topľou do Humenného by zamestnanci pracovali v prenajatých priestoroch. “To sú aké hlúposti,” pokračoval vo svojom prejave Kollár.

Deklaroval, že ministerka Kolíková “nemá podporu” hnutia Sme rodina v otázke súdnej mapy v aktuálnej podobe. “Musí ju urobiť novú. Takto to nepodporíme,” podčiarkol.

„Ja to neurobím, nie som blázon. Budem stáť za týmito ľuďmi. Kľudne nech ma aj vyhodia (z vládnej koalície pozn.), mne je to úplne jedno,“ povedal médiám Kollár.

Predseda poslaneckého klubu Sme rodina Peter Pčolinský dodal, že za celou reformou z dielne Márie Kolíkovej vidí “realitný biznis”. Nesúhlasí ani s argumentom, že presunutím sudcov a úradníkov do iného mesta sa pretrhnú potenciálne korupčné väzby.

Počlinský tiež uviedol, že poslanci za Sme rodina sa Márie Kolíkovej pýtali, aký ekonomický zmysel má zanechať zrekonštruované budovy vo Vranove nad Topľou a platiť nájom v Humennom. Dodal, že ministerka nevedela povedať ani to, či dôjde ku prepúšťaniu niektorých zamestnancov súdu.

Jaroslav Zajac

hlavné správy

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: