K porozumeniu Čelovekom

Šojgu nevylúčil presun militantov z Afganistanu do Tadžikistanu

Ruský minister obrany Sergej Šojgu označil preventívne opatrenia krajín „Organizácie Dohody o spoločnej bezpečnosti (Collective Security Treaty Organization – CSTO)“ kvôli hrozbe z Afganistanu za správne, informovala včera 28. augusta tlačová agentúra „Sputnik Tadžikistan“ s odvolaním sa na ruské vojenské zdroje.

Šojgu sa vyslovil za ďalší rozvoj vojenskej spolupráce v rámci organizácie.

„Udalosti v Afganistane, všetko, čo sa tam deje, nás prinútilo pochopiť, že v rámci CSTO robíme všetko správne,“ povedal Šojgu v Kazani pred regionálnymi novinármi.

Pripomenul, že s rastúcou bezpečnostnou hrozbou pre členské štáty CSTO zo strany Afganistanu usporiadala organizácia niekoľko vojenských cvičení. V auguste sa v blízkosti hraníc s Afganistanom uskutočnili rozsiahle manévre. Na vojenských cvičeniach sa zúčastnili tri štáty CSTO — Tadžikistan, Uzbekistan a Rusko.

Podľa neho za súčasnej situácie hrozia z Afganistanu presuny ozbrojencov cez hranice do krajín CSTO. Zároveň zostáva vysoká hrozba obchodovania s drogami.

„A samozrejme by sme nechceli, aby to všetko prechádzalo a liezlo na naše územia, územia krajín CSTO,“ povedal Šoigu.

Aby sa tomu zabránilo, Rusko bude pokračovať vo svojom programe obnovy ozbrojených síl Tadžikistanu, Kirgizska a Kazachstanu. Program na obnovu výzbroje armád týchto krajín preto podľa neho bude pokračovať.

Šojgu zdôraznil, že Rusko má záujem na nástupe stability v stredoázijskom regióne vytvorením koaličnej vlády v Afganistane. Situácia v Afganistane sa vyhrotila po zahájení sťahovania vojakov USA a NATO z krajiny.

Zdroj EADaily/news-front

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: