K porozumeniu Čelovekom

Šojgu: Rýchle zhoršenie situácie v Afganistane si vyžaduje okamžité opatrenia

Zvýšená aktivita teroristov v Afganistane na pozadí unáhleného stiahnutia cudzích vojsk viedla k rýchlej degradácii situácie v tejto krajine, čo si vyžaduje prijať opatrenia a táto práca už prebieha. Oznámil to dnes 28. júla v Dušanbe ruský minister obrany Sergej Šojgu počas rokovaní s tadžickým ministrom obrany Šerali Mirzom.

„Dnes vystupuje do popredia spoločná práca na neutralizácii hrozieb z územia susedného Afganistanu. Okamžité stiahnutie cudzích vojsk odtiaľ vyvolalo rýchle zhoršenie situácie, zosilnenie a prudký nárast teroristických aktivít. Táto situácia si vyžaduje prijatie vhodných opatrení. Takéto práce už prebiehajú,“ oznámil Šojgu.

Uviedol, že je naplánovaných niekoľko spoločných cvičení na bilaterálnom základe, ako aj v rámci Organizácie Dohody o kolektívnej bezpečnosti (CSTO) s cieľom posilniť kroky zamerané na odrazenie teroristických hrozieb zo strany Afganistanu a prijímajú sa ďalšie opatrenia.

„Na dozbrojenie tadžickej armády boli realizované ďalšie dodávky ruských zbraní a vybavenia. Pokračujeme vo výcviku kvalifikovaného tadžického vojenského personálu. Pripravujeme ich tak na našich vojenských univerzitách, ako aj na 201. ruskej vojenskej základni. Poskytujeme všetko, čo potrebujú pre bojový výcvik. Zvýšenú pozornosť venujeme posilneniu bojového potenciálu našej základne a objasňovaniu plánov spoločného odrazenia možného prieniku ozbrojencov,“ zdôraznil Šojgu.

Minister tiež vyhlásil, že ruská strana je pripravená „poskytnúť akúkoľvek potrebnú podporu tadžickým priateľom“.

Ako informovala agentúra „EADaily“, Šojgu pricestoval do hlavného mesta Tadžikistanu na stretnutie ministrov obrany členských štátov Šanghajskej organizácie pre spoluprácu (SCO). Hlavnou témou summitu je situácia v Afganistane, ako aj spoločné kroky zamerané na odrazenie možnej invázie militantov na územie strategických spojencov. Na diskusii sa zúčastňuje vojenské vedenie Indie, Kazachstanu, Číny, Kirgizska, Pakistanu, Tadžikistanu a Uzbekistanu, ako aj Bieloruska ako pozorovateľskej krajiny v SCO. V rámci návštevy Dušanbe uskutoční ruský minister obrany bilaterálne stretnutia s vedúcimi rezortov obrany krajín SCO.

Pripomeňme, že situácia v Afganistane sa prudko zhoršila po začatí sťahovania vojenského kontingentu USA a NATO z krajiny. Podľa dostupných informácií hnutie Taliban kontroluje väčšinu územia štátu vrátane severných provincií hraničiacich s krajinami strednej Ázie.

news-front

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: