Slovanské Noviny

19. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Tatiana Čkalová, fitness trénerka, ktorá je známa tým, že si po mŕtvici úplne obnovila tvár, zverejnila zaujímavý článok. Bez váhania som sa rozhodla preveriť odporúčané rady. A čo som urobila? Solila tvár!

Recept je jednoduchý: V 100 ml vody rozpustíme pol alebo celú lyžicu soli, umývame si v nej tvár a bez utierania necháme schnúť.

Moja koža je náchylná k suchosti a preto som k tomuto experimentu pristupovala opatrne. Úprimne, ten nápad sa mi zdal zvláštny, ale zaujímavý. Zvedavosť zvíťazila. Keď som prvýkrát opatrne aplikovala soľ na tvár, sledovala som pocity na mojej tvári.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Na moje prekvapenie tvár reagovala na postup veľmi priaznivo. A dokonca zabudla požiadať o krém. Pokračovala som v experimente. O niekoľko dní neskôr som si všimla, že moja koža na tvári je pružnejšia a zdalo sa, že aj pevnejšia. A dokonca ihneď zmizol pupienok, ktorý sa objavil pomerne nedávno. Ďalším prekvapením môjho experimentu bolo, že soľ rozjasnila pokožku, farba mojej pokožky sa zjemnila a koža sa začala lesknúť.

Spočiatku som sa cítila mravenčenie a suchosť a potom moja koža akoby zrelaxovala, a tak som ju nechala bez krému. Všetky účinky opísané v recepte som tiež pozorovala na sebe – farba pleti sa vyrovnávala, pokožka bola pevnejšia, menej suchá a unavená, póry čisté.

Ďalším objavom bola „relaxačná“ funkcia soli. Ukázalo sa, že soľ má hlboký relaxačný účinok na svaly tváre. Niekedy tvár vyzerá ostro, najmä niekoľko dní po ďalšom strese. Takže, keď som si urobila “solenie” mojej tváre, moje črty tváre sa stali mäkšími, a dokonca aj po strese sa moje svaly prestali nekontrolovateľne napínať.

Mnohé predchádzajúce zimy boli prírodnou katastrofou pre moje pery – zima sotva prichádzala a moje pery boli popraskané a počas zimy som nanášala veľa mastí, olejových roztokov vitamínov A a E. Túto zimu si moje pery ani nevšimli. Ukazuje sa, že ak pridáte soľ na pery, tak ako celá koža na tvári, stanú sa pevnejšími a navyše jasne ružovými.

Chodím so soľou na tvári tak dlho, ako chcem, alebo ako sa dá. Potom ju utriem kockou ľadu a navlhčím uterákom. Ale Tatiana odporúča so soľou aj spať a dokonca na to aplikovať krém.

A tu je ďalší zaujímavý komentár od známej Tatiany, ktorá tiež používa soľné kúpele:

„Moja pokožka bola vždy veľmi suchá, dokonca aj počas puberty. Pred niekoľkými mesiacmi, v jednej z lekární pri prezentácii novej značky krému, mi urobili analýzu kožného krytu – ťažká dehydratácia. A zrazu – umývanie soľou.

Výsledkom je, že teraz nepoužívam žiadne krémy (už dva mesiace). Umývam si večer tvár morskou soľou (asi 2 dobré polievkové lyžice) – pokožka štípe, potom po niekoľkých minútach si umyjem tvár. Dokonca aj po vyčistení zubov vo večerných hodinách si masírujem ďasná kefkou namočenou v slanej vode.

Zvyšky slanej vody rozotieram do mojich rúk – koža na mojich rukách niekedy praskala do krvi. Momentálne som šťastná a svoje drahé krémy som rozdala priateľkám.“

Fakty o soli:

– Soľ posilňuje cievy, preto je umývanie soľou užitočné pri cievnych chorobách kože.

– Soľ je známy konzervant. Vo vzťahu k tvári má tiež omladzujúci účinok.

– Soľ má relaxačný účinok na svaly tváre.

– Z vedeckých zdrojov je známe, že soľ dráždi pokožku a spôsobuje prítok krvi a zvyšuje delenie buniek najvrchnejšej vrstvy kože – epidermis. To urýchľuje regeneráciu poškodených častí kože.

– Soľ je dobrým prostriedkom proti stresu a kŕčom, pretože stimuluje autonómny nervový systém, zlepšuje metabolizmus a aktivuje epifýzu, má pozitívny vplyv na tón pleti a je užitočná v kozmetológii.

Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d