K porozumeniu Čelovekom

Spojenectvo zo živlom ohňa

Naši védickí predkovia žili v harmónii s prírodou, ktorej každý objekt bol považovaný za živý. Starovekí Slovania nikdy nezabíjali zvieratá zo zábavy, nerúbali les kvôli zisku a rieky, polia a lesy neznečisťovali odpadom. Ich svetonázor im umožnil realizovať sa ako integrálna súčasť jedného živého vesmíru, v ktorom boli všetky procesy a javy prepojené. Dôležitú úlohu v tejto tradícii zohrávala schopnosť interakcie s rôznymi prírodnými živlami.

Nielen volchvovia, ale aj majstri starovekého ruského bojového umenia udeľovali pozornosť živlom a pri kontakte s nimi získavali ďalšiu silu a zdravie. Zvlášť dôležitá pre bojovníkov bola schopnosť nadviazať kontakt so živlom ohňa, ktorý umožnil urýchliť nielen metabolické procesy, ale aj rýchlosť pohybu a premiestňovania sa počas ozbrojenej konfrontácie s nepriateľmi.

Nie je náhoda, že tomuto smeru venuje zvláštnu pozornosť aj ruský cestovateľ, biológ, antropológ Georgij Sidorov, ktorého jeho starý otec – kozák učil základy bojového umenia a potom aj jeden zo strážcov starodávnej védickej tradície. Vo svojej knihe „Vojenské tradície Árijcov“, píše o interakcii s elementom ohňa: „V severskej vojenskej tradícii je prvok ohňa reprezentovaný nielen silnými údernými technikami, všetkými druhmi obratov, zápästnými špirálami, úchopmi, skokmi, ale aj veľmi rýchlym pohybom. Oheň je v prvom rade zúrivosť (veľká intenzita s búrlivým priebehom) a rýchlosť. Preto človek, ktorý sa zaoberá starodávnou vojenskou tradíciou našich predkov, potrebuje spojenectvo so živlom ohňa.

Teraz sa pozrime, ako sa to dá uskutočniť? Aby vzniklo také spojenectvo, je potrebné ísť do lesa bez svedkov a založiť si oheň. Keď plameň vzplanie, mali by ste si sadnúť k ohňu a sledovať hru ohňa. Uvidíte, ako plameň olizuje drevo, ako sa vrhá z jedného kmeňa na druhý a postupom času intuitívne začnete chápať dušu živla. Po dostatočne dlhom (najmenej troch hodinách) precítenia si musíte predstaviť sami seba ako oheň. Takým istým ohňom, ako horí pred vami.

Keď sa vám to podarí, skúste spojiť svoj oheň s plameňmi horiaceho ohňa. „Keď ste prišli“ do plameňa, musíte sa obrátiť k vedomiu živla týmito slovami:

„Prišiel som k tebe vo forme plameňa. Som tvoj priateľ a milujem oheň Zeme a Neba! Chcem, aby si sa stal mojím priateľom a sprevádzal ma životom v ťažkostiach, aj v radosti. Chcem sa stať tvojou súčasťou a chcem, aby si splynul so mnou. Skláňam sa pred tebou, môj priateľ a spojenec, oheň Zeme a Neba.“

Keď pocítite, akoby ste boli plápolajúcim plameňom, teplota vášho tela sa okamžite zvýši, takže v tomto stave nemôžete zostať dlho. Jednota s elementom ohňa by nemala byť dlhšia ako 5 minút. Ak to robíte správne, oheň vás neodmietne. Hlavnou vecou v tejto záležitosti je naladiť svoje srdce, živel to okamžite vycíti a ide v ústrety. Spojenie so živlom ohňa chráni vašu psychiku pred akýmkoľvek druhom negatívneho programovania. Vedomie živlu v spojení s vašim mentálnym poľom spáli akýkoľvek negatívny vplyv. Spojenectvo s ohňom navyše dodá vašim pohybom obrovskú rýchlosť. Na úrovni zdravia sa metabolizmus normalizuje. Váš proces starnutia sa dramaticky spomalí.“

Je to spojenie s elementom ohňa, ktoré umožňuje ľuďom podstúpiť ohnivú transmutáciu svojho tela. Musíte si však pamätať, že na kontakt s akýmkoľvek živlom sa musíte pripraviť vopred, vyčistiť svoju myseľ od temných myšlienok a túžob a svoj organizmus od jedov a špiny. Skúsení múdri volchvovia sa na takéto kontakty pripravovali niekoľko dní. Zvlášť, keď museli prísť do kontaktu so živlom Ohňa.

Ak sa o to pokúsi nepripravený človek a dokonca bude zaťažený temnými myšlienkami a túžbami, výsledok môže byť katastrofálny. Je pravdepodobné, že fenomén „spontánneho vznietenia“ môže priamo súvisieť s rôznymi druhmi kontaktov s elementom ohňa. Pokiaľ však nechcete byť jeho obeťou, musíte si zachovať rešpektujúci prístup k akémukoľvek živlu.

Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: