K porozumeniu Čelovekom

Stanovisko autorov a signatárov Nitrianskej deklarácie k súčasnému dianiu v Slovenskej republike

Vládna koalícia prijatím novely zákona o verejnom zdraví pobúrila mnoho občanov. Niektorí svoju nespokojnosť dali najavo pred parlamentom, ďalší svoj názor prejavujú verejnými vyhláseniami. Svoj postoj prejavili aj signatári dokumentu, ktorý je verejnosti známy pod názvom Nitrianska deklarácia

protest_parlament_koronavírus

Pozorne sledujeme vývoj na našej vnútropolitickej scéne. Dianie pred parlamentom v posledných hodinách ukazuje, že pohár trpezlivosti ľudí sa naplnil. Obraciame sa preto k slovenskej verejnosti s nasledujúcim vyhlásením:

1) Súčasná vládna koalícia spôsobuje obrovské morálne, ekonomické a zdravotné škody na slovenskom národe.

2) Trojuholník moci: vláda, prezidentka, Ústavný súd zhodil referendum o predčasných voľbách zo stola, preto zostáva iba možnosť požadovať priame vyhlásenie predčasných volieb Národnou radou Slovenskej republiky.

3) Keďže Ústavný súd zrušením referenda o predčasných voľbách sa spreneveril zákonnosti, pravde a záujmom občanov Slovenskej republiky, je potrebné ho zrušiť ústavným zákonom a jeho kompetencie presunúť na Ústavný senát najvyššieho súdu.

4) Žiadame slobodný prístup do médií aj oponentom provakcinačnej hystérie. Normálna, kvalifikovaná diskusia o výhodách a nevýhodách tzv. mRNA vakcín absolútne absentuje. Slovenské médiá hlavného prúdu sú dnes názorovo tak jednofarebné, ako boli médiá za najtemnejších čias sovietskeho systému. 

5) Po vyhlásení predčasných parlamentných volieb je potrebné pozastavenie legislatívnej činnosti parlamentu. 

Pokiaľ bude vládna moc ignorovať hlas národa, vývoj môže dospieť k momentu, keď moc bude ležať na ulici. Preto sa opozícia musí pripraviť na to, aby tu boli schopné ľudské zdroje na vytvorenie vlády národnej záchrany. To je možné iba zjednoteným a spoločným postupom všetkých parlamentných opozičných strán v spolupráci s intelektuálmi z nezávislých proslovenských hnutí, združení a spolkov. 

Opozičné politické strany si musia uvedomiť, že hranie sa každého na svojom vlastnom opozičnom piesočku je vlastne nepriama podpora tejto vládnej garnitúry. Ak sa nezachráni národ a štát, nebudú pre nikoho z nich ani teplé vládne a parlamentné posty.

V Nitre, 24. 6. 2021.

Signatári v abecednom poradí:

Ing. Peter Božik

Ing. Tibor Danáč

Ing. Ivan Pauer

MUDr. Štefan Paulov

RNDr. Jozef Prokeš, Csc.

Ing. Jozef Šedovič

Plné znenie Nitrianskej deklarácie si môžete prečítať tu.

Ivan Lehotský

hlavné správy

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: