K porozumeniu Čelovekom

Stoltenberg: NATO bude aktívne vyzbrojovať Ukrajinu a Gruzínsko

NATO bude aktívne prispievať k budovaniu vojenských možností Ukrajiny a Gruzínska, aby sa mohli brániť.

Povedal to 1. decembra generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg na tlačovej konferencii po stretnutí ministrov zahraničných vecí krajín aliancie.

„NATO aktívne prispeje k vytvoreniu vojenských spôsobilostí Ukrajiny a Gruzínska, ktoré im umožnia brániť sa. Vykonávame cvičenia, poskytujeme výmenu informácií, dodávame vybavenie a tiež podporujeme reformný proces,“ vyhlásil Stoltenberg.

Pred stretnutím ministrov zahraničných vecí NATO v Rige vydalo Ministerstvo zahraničných vecí USA vyhlásenie, v ktorom uvádza, že Spojené štáty podporujú rozhodnutie prijaté na summite NATO v Bukurešti v roku 2008, podľa ktorého sa Gruzínsko a Ukrajina stanú členmi NATO.

Okrem toho vyhlásil, že Rusko nemôže mať vlastnú sféru vplyvu, samotná takáto myšlienka je vraj neprijateľná.

„Už samotná formulácia otázky odráža tézu, ktorá by mala vyvolať naše podozrenie a ktorá je neprijateľná. To je téza, že Rusko má sféru záujmov. Znamená to de facto uznanie, že Rusko môže kontrolovať, čo robia jeho susedia, ktorými sú suverénne štáty,“ pokračoval Stoltenberg.

Sám tak otvoril otázku geopolitickej invázie NATO do historickej sféry vplyvu Ruska. Tvrdí, že ak sa na Ukrajine použije sila, NATO môžu byť voči Rusku použité „finančné a ekonomické sankcie a politické zákazy“.

„Krajiny NATO majú širokú škálu možností vrátane ekonomických a finančných sankcií a politických zákazov,“ dodal.

Priama vojenská pomoc zo strany bloku je však pre Ukrajinu stále nedostupná, keďže „princíp kolektívnej bezpečnosti platí len pre členské štáty NATO“.

news-front

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

 
ďakujeme

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: