K porozumeniu Čelovekom

Taliban chce bojovať proti medzinárodnému terorizmu

Po svojom zlyhaní v Afganistane musí teraz Severoatlantická aliancia rokovať s radikálnym Talibanom, ktorý sa v krajine zmocnil moci, na osnove diplomatických zásad, vyhlásil námestník ministra informácií a kultúry Zabihullah Mudžáhid v dočasnej afganskej vláde.

Jeho rozhovor s miestnou televíznou stanicou „Ariana News“ bol odvysielaný 11. októbra večer.

„Generálny tajomník NATO [Jens Stoltenberg] môže chvíľu cítiť bolesť a hovoriť o zlyhaniach [Severoatlantickej aliancie], ale oni (členovia NATO) musia vedieť, že čas na útoky [proti Talibanu] sa skončil. Za posledných 20 rokov sa ukázalo, že tieto akcie nefungujú, a že je už potrebné dodržiavať diplomatické zásady,” povedal hovorca Talibanu.

Boj proti medzinárodnému terorizmu podľa neho zostáva v súčasnosti najaktuálnejším problémom Talibanu a NATO.

„Je veľmi dôležité zachovať všetky naše úspechy v boji proti teroristickej hrozbe. Vláda Afganského islamského emirátu (názov štátu, ktorý používa Taliban), podobne ako NATO, bude pozorne sledovať pokusy o obnovenie medzinárodných teroristických skupín, ktoré sú namierené proti nám v Afganistane,“ dodal Mudžáhid.

Keď hovoril o situácii okolo práv afganských žien, opäť ubezpečil, že také otázky, ako je účasť ženskej populácie na verejnom živote, ako aj poskytnutie možnosti vzdelávania dievčatám, „bude posudzovať špeciálna komisia islamských ulemov (teológov)“.

news-front

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: