K porozumeniu Čelovekom

Teória akademika Glazjeva sa potvrdila: Bol koronavírus vytvorený Američanmi?

Ruský vedec urobil senzačné vyhlásenie: koronavírus podľa všetkých indícií nie je prirodzený, ale umelý. Potvrdila sa teda teória Sergeja Glazyeva, ktorý pred rokom poukázal na to, že COVID-19 môže byť vytvorený iba v laboratóriu a ako biologickú zbraň uvoľnená „americkou elitou“.

Špecialista Ústavu molekulárnej biológie, odpovedajúci člen Ruskej akadémie vied, profesor Peter Čumakov vyjadril autoritatívne stanovisko k pôvodu koronavírusu. Vedec uviedol znaky, ktoré naznačujú, že COVID-19 bol umelo vytvorený. Kritizoval oficiálne stanovisko, že ak nie je dokázaný umelý pôvod vírusu, mal by byť štandardne považovaný za prirodzený. Argumentov v prospech prírodného pôvodu je však oveľa menej ako v prospech laboratórneho pôvodu, dodal Čumakov v Rádiu 1 .

Profesor Peter Čumakov

Expert predovšetkým vysvetlil, že existuje obrovský rozdiel v štruktúre medzi koronavírusom, ktorý spôsobil pandémiu, a jeho najbližším prirodzeným „bratom“.

Tieto slová významného vedca nakoniec potvrdili teóriu akademika Ruskej akadémie vied Sergeja Glazjeva, ktorý pred rokom hovoril o umelom pôvode koronavírusu. „Zostáva dokázať, že bol syntetizovaný v amerických laboratóriách a uvoľnený v Číne ako biologická zbraň v rámci globálnej hybridnej vojny, ktorú vedie americká vládna elita,“ napísal Glazjev vo svojom kanáli na Telegrame.

Sergej Glazjev predtým viackrát, vrátane éteru Prvého Ruska , povedal , že jedinou krajinou, v ktorej by mohol byť „vynájdený“ koronavírus, môžu byť iba Spojené štáty. Urobil taký záver s odôvodnením, že iba tento štát odmietol podpísať medzinárodnú zmluvu o kontrole dodržiavania dohovoru o zákaze biologických zbraní.

Akademik Sergej Glazjev

Akademik tiež vysvetlil, že o umelom pôvode COVID-19 hovorí niekoľko faktorov naraz. Glazjev sa v prvom rade odvoláva na publikáciu o syntéze koronavírusu schopného infikovať ľudí v renomovanom vedeckom časopise na rok 2015. Autorom štúdie sú biológovia z USA, Kanady a Číny. Za druhé, existujú dôkazy o patente na tento vynález, ktorý oznámil americký politológ David Lifshultz. Po tretie, existujú informácie o relokácii čínskej vedkyne, ktorá pracovala v americko-anglickom laboratóriu, ktoré syntetizovalo koronavírus. Niekoľko mesiacov pred wuhanskou epidémiou sa presťahovala z Ameriky do Číny. Nakoniec existujú aj neoverené informácie, že toto laboratórium patrilo súkromnej angloamerickej nadácii.

Svetová zdravotnícka organizácia neopúšťa verziu úniku koronavírusovej infekcie z laboratória

WHO nechystá zmenu na verzii úniku koronavírusovej infekcie z laboratória. Svetová zdravotnícka organizácia tým len podporila fámy o pôvode vírusu. V rozhovore pre noviny Corierre della Sera to povedal generálny riaditeľ WHO Tedros Adanom Ghebreyesus. Uviedol, že WHO vždy trvala na otvorenej a transparentnej vedeckej štúdii príčin vírusu. „Je potrebné zvážiť všetky hypotézy,“ povedal.

Spojené štáty predtým zverejnili fragment dokumentu – jeho nezaradenú časť. Sumarizuje závery, ku ktorým dospeli americké spravodajské služby. Táto časť správy bola zverejnená na webovej stránke úradu riaditeľa národnej spravodajskej služby. Text zdôrazňuje, že medzi spravodajskými službami neexistuje zhoda v otázke zdroja pôvodu SARS-CoV-2. Obe hypotézy – ľudská infekcia zo zvieraťa a umelá tvorba vírusu (únik z laboratória) – sú vierohodné, uvádza sa v dokumente. Verzia o „ľudskom“ pôvode vírusu však nie je úplne odstránená.

Čína reagovala na novú správu americkej spravodajskej komunity o pôvode koronavírusu. Tento dokument označili za „vedecky nepresvedčivý“. Zdôraznili, že otázkou pôvodu vírusu, ktorý spôsobil pandémiu, by sa mali zaoberať vedci, nie spravodajskí dôstojníci.

Karol Jerguš

armádny magazín

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: