„Teslaforéza“ – diaľkové ovládanie hmoty (grafen)

Vedci z Rice University už pred niekoľkými rokmi pomocou značnej elektrickej sily Teslovej cievky predviedli automatické ovládanie a zostavovanie grafénových uhlíkových nanorúrok na diaľku. Vytvorili reťazec spájajúci 2 LED žiarovky a potom použili energiu tohto poľa na ich zapnutie. Tento jav pohybu na diaľku a zloženie nanočastíc bol nazvaný „Teslaphoresis“.

Teslaforéza používa rovnaký princíp ako elektroforéza, v ktorej sa makromolekuly oddeľujú nábojom, za účelom pohybu bielkovín. Pohybuje hmotou na diaľku pomocou elektrických polí vytvorených cievkami.

Elektrické polia sa používali už skôr, ale iba na ultra krátke vzdialenosti, zatiaľ čo teslaforéza umožňuje zvýšiť silu polí pre diaľkové ovládanie hmoty.

Vedcom sa tento výsledok podarilo dosiahnuť vďaka anténe pripevnenej k transformátoru Tesla. Umožnil vytvoriť pod veľkým napätím silu, ktorá sa premieta do voľného priestoru. Osciláciou kladných a záporných nábojov v každej jednostennej nanorúrke umiestnenej v poli sa získala integrálna štruktúra. Najdlhší vytvorený reťazec bol v tej dobe 15 cm.

Vylepšená cievka Tesla už v tej dobe bola schopná vytvárať silné pole, zapínať v nej LED žiarovky a spájať nanočastice na vzdialenosť až 1 meter. Tím sa domnieval, že schopnosť nanočastíc samostatne sa zostavovať do dlhých paralelných reťazcov by bolo možné v budúcnosti efektívne využiť na riadenie samo zostavovania na mikroúrovni, na výrobu makroobjektov.

Elektrické a mechanické vlastnosti nanočastíc grafénu boli zrejmým materiálom na testovanie, tieto jednovrstvové nanorúrky boli vynájdené na Univerzite Rice pred niekoľkými rokmi a už sa používajú v mnohých ďalších zariadeniach a odvetviach. Vedci sa však domnievajú, že na diaľkové ovládanie je možné použiť aj iné nanomateriály, experimenty s nimi stále prebiehajú.

Uvedené objavy môžu mať v súčasnosti osobitý význam pri objasňovaní, za akým primárnym účelom obsahujú niektoré vakcíny nanočastice grafénu…

Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Exit mobile version
Prejsť na panel nástrojov