Slovanské Noviny

prvé slovanské noviny

Testy „Zirkonu“ v Bielom mori — raketa zlikvidovala pozemný cieľ vzdialený 350 km

Hlavná fregata „Admirál Gorškov“ úspešne odpálila v Bielom mori nadzvukovú raketu „Zirkon“ na pozemný cieľ. Rýchlosť letu bola sedem Machov, vzdialenosť vyše 350 km. Oznámilo to dnes 19. júla Ministerstvo obrany Ruskej federácie.

„Podľa objektívnych kontrolných údajov raketa „Zirkon“ úspešne zasiahla cieľ priamym zásahom na vzdialenosť viac ako 350 km. Počas testov sa potvrdili taktické a technické vlastnosti rakety, rýchlosť letu bola asi 7 Machov,“ uviedlo ministerstvo.

Fregata projektu 22350 „Admirál Gorškov“ odpálila raketu vo vodách Bieleho mora, pričom pozemný cieľ sa nachádzal na pobreží Barentsovho mora.

Ministerstvo obrany zdôraznilo, že komplexom „Zirkon“ budú vybavené tak ponorky ako aj lode ruského námorníctva.

Agentúra „EADaily“ už informovala, že letové konštrukčné skúšky nadzvukovej rakety „Zirkon“ z povrchového nosiča — fregaty „Admirál Gorškov“ boli úspešne ukončené. Program raketových skúšok v roku 2020 bol úspešne a úplne dokončený, boli uskutočnené tri štarty z fregaty „Admirál Gorshkov“, dva — proti morským cieľom, jeden — proti pozemnému cieľu.

news-front

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: