Slovanské Noviny

Dar na rozvoj SN

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Revolut: IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659

BIC: REVOLT21

Wirex: IBAN: EE387777000012585575

SWIFT/BIC: LHVBEE22

darovať môžete ľubovoľnú čiastku

16. júna 2021

Slovanské Noviny

prvé slovanské noviny

The Guardian: Vo svete sú USA považované za väčšiu hrozbu pre demokraciu ako Rusko a Čína

Podľa medzinárodného prieskumu, ktorý si objednala nezisková organizácia „Alliance of Democracies“, USA sú vo svete považované za väčšiu hrozbu pre demokraciu ako Rusko a Čína, píše britský denník „The Guardian“.

Do prieskumu bolo zapojených asi 53 tisíc ľudí v 53 rôznych krajinách. Podľa odborníkov britských novín bola „najvýraznejším výsledkom štúdie“ skutočnosť, že 44% respondentov sa obáva ohrozenia demokracie vo vlastnom štáte zo strany Spojených štátov.

„Vplyvu Číny sa obáva 38% respondentov a iba 28% vyjadruje podobné nálady voči Rusku. Výsledky prieskumu ukazujú, že ani USA, ani G7 si nemôžu jednoducho nasadiť masku ochrancov demokracie,“ píše sa v článku.

Približne 64% respondentov sa domnieva, že najväčšou hrozbou pre demokraciu je „ekonomická nerovnosť“. 48% respondentov vyjadrilo znepokojenie nad vplyvom amerických technologických gigantov.

Alexej Puškov, senátor Ruskej federácieUSA sú teda najväčším strašiakom na svete – a nejde o prvý prieskum verejnej mienky, ktorý ukazuje, odkiaľ hrozba skutočne pochádza: Spojených štátov sa obávajú oveľa viac ako Ruska alebo Číny. Ukázalo sa, že americký propagandistický stroj nie je všemohúci.

zdroj: news-front

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: