THE WASHINGTON POST: ZÁPALOV SRDCA U MLADÝCH PO VAKCÍNE OD MODERNY JE OVEĽA VIAC AKO SA OFICIÁLNE UVÁDZA

Vakcína od Moderny môže byť u mladších dospelých spojená s vyšším rizikom srdcového ochorenia, ako sa pôvodne predpokladalo. „Úradníci sú opatrní, aby nevyvolali u verejnosti poplach, najmä keď sa pokúšajú presvedčiť ľudí, aby sa nechali očkovať v dôsledku nárastu prípadov variantu Delty,“ píše sa v článku na portáli yahoo.com.

Vakcína od Moderny s rizikom vedľajšieho účinku

Americký spravodajský portál yahoo.com prináša zaujímavý článok. Americkí predstavitelia skúmajú podozrenie, že vakcína od Moderny je spojená s vyšším rizikom neobvyklých vedľajších účinkov. Pôvodný zdroj správy je The Washington post.

Federálni zdravotnícki úradníci skúmajú nové poznatky. Ukazuje sa, že vakcína proti koronavírusu od Moderny môže byť u mladších dospelých spojená s vyšším rizikom srdcového ochorenia nazývaného myokarditída, ako sa pôvodne predpokladalo.

Informácie vyniesli dve osoby

Toto uvádzajú dvaja ľudia, ktorí sa oboznámili s výskumom, ktorý sa problémom zaoberá. Zdôraznili, že tento vedľajší účinok ešte zatiaľ ostáva v kategórii „neobvyklých“.

Vyšetrovanie, ktoré rozbehla americká obdoba nášho ÚVZ rozdelená do dvoch úradov (Food and Drug Administration a Centers for Disease Control and Prevention) vychádza z kanadských údajov ktoré naznačujú, že vakcína Moderna môže predstavovať vyššie riziko pre mladých ľudí ako vakcína Pfizer-BioNTech. Najmä u mužov mladších ako 30 rokov. Úrady taktiež skúmajú údaje zo Spojených štátov, aby sa pokúsili zistiť, či existujú dôkazy o zvýšenom riziku Moderny celkovo v americkej populácii.

O myokarditíde sa vie už dlhšie

Dvaja ľudia, ktorí opisovali údaje z vyšetrovania, hovorili pod podmienkou zachovania anonymity. Neboli totiž oprávnení hovoriť verejne o tom, čo videli.

Jeden z tých, ktorí boli s recenziou oboznámení zdôraznil, že robiť záver je predčasné. Povedal aj, že agentúry musia ešte vykonať isté kroky predtým, než sa rozhodnú, či vydajú akékoľvek nové alebo zrevidované varovanie alebo odporúčanie. V júni FDA pridal varovný leták pre vakcíny Pfizer a Moderna – oba známe ako vakcíny mRNA – o zvýšenom riziku myokarditídy.

Zaujímavé je, že spoločnosť Moderna na žiadosť o reakciu novinárov neodpovedala.

Hovorkyňa FDA Stephanie Caccomo uviedla, že aj keď sa agentúra nebude vyjadrovať k interným stretnutiam alebo diskusiám. Uviedla, že dáta budú kontrolovať a verejnosť bude o uzáveroch informovaná.

Úrad CDC vo svojom vyhlásení uviedol, že pokračujú v skúmaní správ o myokarditíde a perikarditíde po očkovaní mRNA. Dodali, že CDC a FDA „skúmajú údaje a zdravotné záznamy aby sa dozvedeli viac a porozumeli každej problematike v očkovaní mRNA vakcínami“.

Výskyt myokarditídy až 2,5 krát vyšší

Jedna z osôb, ktoré mali prístup k novým údajom uviedla, že podľa údajov z Kanady sa ukazuje, že u tých, ktorí dostanú vakcínu od Moderny, môže byť až 2,5-krát vyšší výskyt myokarditídy v porovnaní s tými, ktorí dostali vakcínu Pfizer-BioNTech.

V článku na portáli yahoo sa otvorene píše, že „úradníci sú opatrní, aby nevyvolali u verejnosti poplach, najmä keď sa pokúšajú presvedčiť ľudí, aby sa nechali očkovať v dôsledku nárastu prípadov variantu Delty.“

Zatiaľ stále tvrdia, že benefity prevyšujú nad rizikami

Poradcovia pre vakcíny americkej obdoby ÚVZ (CDC) na stretnutí 24. júna uviedli, že nakazenie vírusom covid-19 stále predstavuje oveľa vyššie zdravotné riziko, než je riziko vzniku myokarditídy po očkovaní.

CDC a ministerstvo zdravotníctva a sociálnych služieb spolu s 15 poprednými zdravotníckymi organizáciami, aj Úradom verejného zdravotníctva, s americkou pediatrickou akadémiou, americkou komorou pôrodníkov a gynekológov, americkou lekárskou asociáciou a asociáciou sestier vydali v júni spoločné vyhlásenie v ktorom uviedli, že „dôrazne povzbudzujú všetkých 12 ročných a starších, aby sa dali očkovať, pretože výhody ďaleko prevyšujú potenciálne škody.

hlavný denník

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

 
ďakujeme

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Exit mobile version
Prejsť na panel nástrojov