K porozumeniu Čelovekom

Toto je vážne! Sudcovia pred ministerstvom Kolíkovej volajú: „Odstúpiť!“

Reforma súdnej mapy prinútila nespokojných sudcov k tomu, aby sa zhromaždili pred ministerstvom spravodlivosti a tak dali najavo svoj nesúhlas! Zdá sa, že ministerka spravodlivosti Mária Kolíková má vážny problém. „Na Račianskej ulici v Bratislave sa začínajú zhromažďovať nespokojní sudcovia a zamestnanci krajského súdu, ktorým prekáža nová súdna mapa!“ Informuje Pluska.

Ministerka dlhodobo ignoruje to, čo chcú sudcovia! A preto sa rozhodli, že svoj nesúhlas s návrhom ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej vyslovia aj priamo pred budovou, kde ministerstvo spravodlivosti sídli.

„Dosť bolo ignorácie! Stop súdnej mape!“ Je napísané na niektorých transparentoch. Podľa sudcov, ktorí sú prítomní ide o politiku! Sú presvedčení, že reforma, ktorá je navrhnutá súvisí s konfiškáciou súdnych budov. To, čo navrhuje ministerka je podľa sudcov, ktorí sú momentálne pred budovou ministerstva spravodlivosti proti občanom! A žiadajú, aby odstúpila!

Jej autoritárska osobnosť sleduje iba svoj cieľ!

V živom vysielaní, ktoré vysiela portál Pluska ministerka nemá údajne žiadne relevantné argumenty. Nepočúva okrem seba nikoho. A na názory z praxe nedbá. V živom vysielaní uviedli aj to, že jej autoritárska osobnosť sleduje iba svoj cieľ!

Podľa informácií, ktoré odzneli od protestujúcich, reforma súdnej mapy predpokladá, že sa zníži počet krajských a okresných súdov.

„Reforma súdnej mapy predpokladá reorganizáciu krajských a okresných súdov i vznik mestských súdov v Košiciach a Bratislave. Počet obvodov okresných súdov sa má znížiť z 54 na 30. Tiež počíta so vznikom troch správnych súdov,“ píše Pluska.

Výhradami k súdnej mape sa netají ani predseda Národnej rady Boris Kollár, ktorý uviedol, že hnutie Sme Rodina je pripravené koalíciu aj opustiť.

hlavný denník

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: