K porozumeniu Čelovekom

Traja členovia osobnej stráže pápeža a jezuitu Františka sa odmietli podrobiť očkovaciemu nátlaku a odišli do Švajčiarska

Do Vatikánu majú od 1. októbra vstup povolený len osoby s tzv. covidovým pasom.

Traja členovia vatikánskej Švajčiarskej gardy, ktorí sa odmietli dať zaočkovať proti koronavírusu, dobrovoľne opustili rady príslušníkov osobnej stráže pápeža a vrátili sa do Švajčiarska. Pre agentúru AP to v nedeľu povedal hovorca Švajčiarskej gardy Urs Breitenmoser.

Ako priblížil, všetkých členov Švajčiarskej gardy požiadali, aby sa nechali zaočkovať v záujme “ochrany svojho zdravia a zdravia iných ľudí, s ktorými sa dostanú do kontaktu počas svojej služby”.

“Traja z nich sa rozhodli tejto žiadosti nevyhovieť a dobrovoľne opustiť gardu,” uviedol Breitenmoser vo vyhlásení. Dodal, že ďalší traja sú dočasne mimo služby, keďže ich očkovanie ešte len čaká.

Pápež František, ktorý je sám zaočkovaný, opakovane zdôrazňuje altruistickú i zdravotnú hodnotu vakcinácie.

Do Vatikánu majú od 1. októbra vstup povolený len osoby s tzv. covidovým pasom. Znamená to, že každý obyvateľ, pracovník či návštevník Vatikánu sa musí preukázať potvrdením o očkovaní proti koronavírusu, aktuálnym negatívnym testom alebo prekonaním ochorenia COVID-19. Výnimky platia len v prípade účasti veriacich na omšiach a liturgických slávnostiach vo Vatikáne.

Členovia osobnej stráže hlavy katolíckej cirkvi – ktorí sú s pápežom i jeho hosťami v úzkom kontakte – počas pandémie nosia v rámci opatrení ochranné medicínske rúška. Vatikán sa však rozhodol, že v ich prípade nestačí negatívny výsledok testu a prijal povinné očkovanie.

Zdroj: postoj.sk

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: