K porozumeniu Čelovekom

Ukrajina odmietla kompromisný návrh Ruska o osobitnom štatúte Donbasu

Ukrajina na stretnutí kontaktnej skupiny 24. novembra odmietla kompromisný návrh Ruska na prerokovanie náležitostí osobitného štatútu Donbasu na základe návrhov Kyjeva, Doneckej a Luganskej ľudovej republiky, oznámila predstaviteľka DĽR — ministerka zahraničných vecí DĽR Natalia Nikonorova po rokovaniach v rámci Minského dohovoru.

„Ako ďalší krok, ktorý má pomôcť odblokovať súčasnú situáciu, sprostredkovateľ z ruskej strany navrhol kompromisný návrh: vziať z možností cestovnej mapy pre republiky a Ukrajinu tie body, ktoré sa týkajú parametrov osobitného štatútu na Donbase, vypracovať a odsúhlasiť ich na najbližšom zasadnutí politickej skupiny a následne začať pracovať na návrhu zákona na základe týchto už dohodnutých parametrov,“ povedala Nikonorova.

Ukrajinskí delegáti však podľa nej tento rozumný návrh s prihliadnutím na pozície oboch strán odmietli bez toho, aby sa čo i len pokúsili prejaviť najmenší záujem o skutočné kroky na východ zo slepej uličky.

Zástupca Ukrajiny v politickej podskupine Andrij Kostin na stretnutí vyhlásil, že Kyjev chce opustiť prácu na pláne riešenia konfliktu a diskusiu o zákone o osobitnom štatúte Donbasu.

Nikiforova pripomenula, že o otázke osobitného štatútu sa už diskutovalo na 113 stretnutiach kontaktnej skupiny a táto diskusia neviedla k žiadnemu výsledku. Najvyššia rada zároveň prijala niekoľko právnych aktov, ktoré sú v rozpore s Minskými dohodami, a preto DĽR a LĽR predložili návrh na vytvorenie plánu politického urovnania.

news-front

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: