K porozumeniu Čelovekom

Úrad verejného zdravotníctva informuje prinajmenšom nezrozumiteľne

Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) sa vraj pomýlil. Karanténa v trvaní 14 dní sa pre ľudí prichádzajúcich zo zahraničia neruší. Aj keď podľa úradu nemusí byť povinná.

„Karanténa pri prechode cez hranice zostáva od pondelka naďalej povinnou aj pre zaočkovaných. ÚVZ SR vo štvrtok informoval, že karanténa nemusí byť za určitých podmienok povinná pre zaočkovaných. Daná informácia sa ukázala ako nepravdivá.“ Informuje o paradoxe úradných výnosov a nariadení web startitup.sk.

Odvolávam, čo som odvolal

Podľa citovaného portálu ešte „vo štvrtok 15. 4. informoval ÚVZ SR, že sa od 29. apríla povinnosť karantény pri návrate z určitých štátov nebude týkať ľudí zaočkovaných proti COVIDu-19. ÚVZ SR sa mal pri poskytovaní informácií pomýliť. Za vzniknuté nedorozumenie sa ospravedlnili.“

Informáciu v znení „od pondelka sa za určitých podmienok ruší 14-dňová karanténa pre ľudí prichádzajúcich z EÚ a vybraných krajín“ neskôr v podobe ospravedlnenia sa divákom dementovala aj RTVS.

Potvrdzujem, čo som potvrdil

„Včera sme informovali, že od pondelka 19. apríla sa za určitých podmienok ruší 14-dňová karanténa pre ľudí, ktorí prídu na Slovensko z nasledujúcich členských krajín Európskej únie (EÚ): Z Islandu, Nórska, Lichtenštajnska, Švajčiarska či Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska. Podmienkou malo byť buď absolvovanie očkovania, alebo prekonanie ochorenia COVID-19. Informácie sa ukázali ako mylné.“

zdroj: hlavný denník

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

 
ďakujeme

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: