Slovanské Noviny

Dar na rozvoj SN

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Revolut: IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659

BIC: REVOLT21

Wirex: IBAN: EE387777000012585575

SWIFT/BIC: LHVBEE22

darovať môžete ľubovoľnú čiastku

16. júna 2021

Slovanské Noviny

prvé slovanské noviny

Urážanie Rusov v predvečer sviatku oslobodenia hraničí s trestným činom hanobenia národa

To, čo v týchto hodinách predviedli slovenskí „politici“ voči Rusku, je znôška trápností, klamstiev trollingu, nevedomosti a hlúposti. Eduard Chmelár tvrdí, že niektoré ich výroky hraničia s podozrením na spáchanie trestného činu hanobenia národa. A to všetko v predvečer sviatku oslobodenia a konca druhej svetovej vojny. Kým iným, ako ja „Rusmi“.

„HANOBIŤ RUSOV V PREDVEČER DŇA VÍŤAZSTVA NAD FAŠIZMOM JE VÍŤAZSTVO PRIMITIVIZMU A ŠOVINIZMU NAD ÚCTOU A VĎAKOU.“ Začína s mimoriadnym dôrazom na každé slovo Eduard Chmelár svoj status na sociálnej sieti k tejto téme.

Vymývajú nám mozgy tým najtupším spôsobom

„Toto je úplne neuveriteľné, ako nám tu vymývajú mozgy. Minister obrany Jaro Naď sa posťažoval, že sťahovanie ruských vojsk zo svojich vlastných (!!!) hraníc prebieha veľmi pomaly. A preto netreba oslavovať, že napätie sa znižuje, lebo oni tam blízko stále budú a vo veľkom počte… “ Začína hneď s prvým pozoruhodným konštatovaním Chmelár.

Fakt si neuvedomuje Naď čo a kedy rozpráva?

„Ako prosím? Toto povedal úplne vážne v ten istý deň, keď jeho rezort oznámil, že na budúci týždeň sa uskutoční 37 (slovom tridsaťsedem) presunov zahraničných ozbrojených síl cez územie Slovenskej republiky smerom k ruským hraniciam? Chcete znižovať napätie? Poradím vám: čo keby ste urobili takú veľmi jednoduchú vec – neposielali vojská na hranice s Ruskom. Ktoré to celkom prirodzene vníma ako vlastné ohrozenie. A vy máte ešte toľko drzosti, že obviňujete Rusko z vyhrocovania konfliktu za to, že sa pohybuje na svojom vlastnom území?!“

Čo čakať od vlajočkára?

„Ale čo čakať od človeka, ktorý bol pred šiestimi rokmi spolu so svojím súčasným štátnym tajomníkom Majerom, fanatickým amerikanofilom Osuským a podobnou čeliadkou vítať s americkými vlajkami ozbrojený konvoj USA na hraniciach v Kútoch. Proamerických trollov tam zvážala autobusom Slovenská atlantická komisia na čele s Rastislavom Káčerom. Potom vás už neprekvapí, že tu máme permanentný konflikt dvoch skupín vítačov cudzích skupín (podľa toho, ktorou vlajočkou mávate, keďže tento inštinkt z minulého režimu podaktorým ešte evidentne zostal).“ Pokračuje vo svojom rozhorčení Chmelár.

Ďalší z pričinlivo „ústretových“

„Príkladom je štátny tajomník rezortu diplomacie Martin Klus, ktorý takisto patril medzi vítačov amerických ozbrojených síl, no v dnešnom komentári pre denník Sme naziapal na neozbrojených Nočných vlkov, že tu nie sú vítaní. Lebo podľa jeho slov „skrývajúc sa za úctu obetiam druhej svetovej vojny vyzývajú na podporu extrémistických síl a mobilizujú verejnosť proti členstvu v EÚ a NATO“. Ja teda Nočných vlkov veľmi nemusím a motorky už vôbec nie, ale toto je taký primitívne propagandistický slovník ako od kovaného boľševika z päťdesiatych rokov. Vyzývam pána Klusa, aby zverejnil aspoň jeden konkrétny dôkaz, jeden jediný dôkaz, že tu niečo také robia. Lebo toto je len také ledabolo ohadzovanie omietky propagandistickým vápnom, pri ktorom štátny tajomník posplietal všetko možné od Vrbětíc cez trollov až po prieskum, že Slováci sú najviac proruskí (akoby to súviselo s tým, že raz do roka príde na hroby svojich krajanov jedna malá motorkárska tlupa).“

Bezbrehé riťolezectvo

Podľa Eduarda Chmelára: „Klus to vykresľuje, akoby to bola ozbrojená jednotka s balistickými raketami a volá po posilnení „strategickej komunikácie“, rozumej propagandy a cenzúry. Ale tieto (prepáčte za výraz) kraviny by sme už konečne mali prestať tolerovať. Nemôžeme sa tváriť, že nič sa nedeje, keď takíto extrémni centristi tárajú sprostosti, šíria donebavolajúce lži a blúznia o partii motorkárov ako o „hybridnej bezpečnostnej hrozbe“. Sú väčší idioti oni, keď si myslia, že tomu niekto príčetný uverí alebo ľudia, ktorí mlčky prijímajú tento naratív?

Dokedy budeme ticho počúvať tie propagandistické žvásty?

„Musíme prestať krčiť chrbty a otvorene vystupovať a protestovať proti týmto šovinistickým klamstvám. A takýchto xenofóbnych politikov varovať, že ich sprosté reči už hraničia s trestným činom hanobenia národa. V predvečer štátneho sviatku, Dňa víťazstva nad fašizmom, je to čistá bezočivosť. Rusko zaplatilo v druhej svetovej vojne za zachovanie svojej zvrchovanosti, ale aj elementárneho fyzického prežitia nesmiernu nepredstaviteľnú cenu. Priama zrážka a víťazstvo v boji s rasovo genocídnym totalitarizmom zanechalo v ruskej historickej pamäti a mentalite hlbokú stopu. “

Víťazstvo nad fašizmom je pilier identity národov

„Víťazstvo nad fašizmom je základný pilier identity moderného Ruska a zdroj jeho národnej hrdosti. Ironizovať, spochybňovať či bagatelizovať tento fakt je nesmierne úbohé, podlé a nízke. Takých ľudí, ako hovorieval môj starý otec, jednoducho zle vychovali. Je nanajvýš nevyhnutné, aby sme boli voči takýmto silám, ktoré sa usilujú oklieštiť priestor slobody, maximálne ostražití.“ varuje v statuse na sociálnej sieti Eduard Chmelár.

zdroj: hlavný denník

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: