K porozumeniu Čelovekom

USA a EÚ pripravujú „špecifický kanál“ na riešenie otázok obrany a bezpečnosti

Vyšší predstavitelia USA a EÚ dokončujú konkrétny „nový kanál“ na diskusiu o obranných a bezpečnostných otázkach spoločného záujmu.

Informovali o tom dnes 3. decembra noviny „Defense News“ s odvolaním sa na vyhlásenie generálneho riaditeľa Vojenského štábu EÚ Hervé Bléjeana.

Poznamenáva sa, že minister zahraničných vecí USA Antony Blinken a šéf služby zahraničnej politiky Európskej únie Josep Borrell sa môžu k tejto záležitosti vyjadriť už v piatok.

Oficiálne schválenie „nového mechanizmu“ sa môže uskutočniť počas summitu, ktorého dátum ešte nebol určený, oznámil Bléjean v predvečer 2. decembra vo washingtonskom „Centre pre strategické a medzinárodné štúdie“. Podľa neho je nový kanál navrhnutý tak, aby formalizoval väzby, ktoré sa v poslednom čase upevnili na personálnej úrovni rezortov obrany Spojených štátov a Európskej únie.

Medzi možné oblasti spolupráce v rámci nového mechanizmu Bléjean zaradil bezpečnosť v kyberpriestore, klimatické zmeny a vývoj najnovších technológií.

„Potrebujeme, aby bol tento dialóg konkrétny, nie len príležitosťou na vyjadrenie želaní,“ zdôraznil generálny riaditeľ Vojenského štábu EÚ.

Takéto špecifiká, poznamenávajú noviny, sú nevyhnutné najmä pri rozvíjaní spoločného prístupu k hrozbám, ktoré údajne pochádzajú z Číny. Washington sa domnieva, že európske hlavné mestá sú pri kontaktoch s Pekingom naklonené opatrnejšiemu postoju, aby nevznikli zbytočné problémy pre hospodársku spoluprácu s touto krajinou. Bléjean tvrdí, že nový kanál bude užitočný aj pri riešení iných problémov, keď medzi USA a EÚ vzniknú nezhody alebo nedorozumenia.

Zdroj EADaily/news-front

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

 
ďakujeme

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: