Slovanské Noviny

prvé slovanské noviny

USA budú musieť svoju Indicko-pacifickú stratégiu „hodiť do koša“

Čínsky minister zahraničia Wang Yi na otváracom ceremoniáli 9. Svetového mierového fóra v Pekingu 3. júla 2021 vyzval na „vyhodenie do koša“ Indicko-pacifickej stratégie, ktorá bola vytvorená pod vedením USA spolu s ich spojencami ako napr. Japonskom,  zameranej na „obkľúčenie Číny“ a vyvíjania tlaku proti nej.

„USA sa snažia riskovať v otázke Taiwanu. Je to mimoriadne nesprávne a nebezpečné. Dosiahnutie úplného zjednotenia Číny je historický trend a žiaden človek alebo sila ho nemôže zastaviť,“ dodal čínsky diplomat.

Ako už poznamenali odborníci z inštitútu RUSSTAT, v rámci americkej pacifickej zadržovacej iniciatívy zameranej proti Číne sa plánuje nasadenie raketového pásu pozdĺž prvého ostrovného reťazca, ktorý pozostáva zo skupiny ostrovov, vrátane Taiwanu a Okinawy, a na Filipínach. Druhý ostrovný reťazec bude obsadený integrovaným systémom protiraketovej obrany. Na realizáciu tejto iniciatívy boli na finančné roky 2022 — 2027 už pridelené finančné prostriedky vo výške 24,7 miliárd dolárov.

Zdá sa však, že na zavádzanie opatrení zameraných na potlačenie Číny zo strany USA je už neskoro. Svedčia o tom informácie, ktoré sa objavili na stránkach denníka „The Washington Post“ o budovaní na celom čínskom území 145 odpaľovacích zariadení pre medzikontinentálne balistické rakety DF-41 („Dongfeng-41“). Realizáciou tohto projektu môže ČĽR uviesť do pohotovosti 870 až 1450 jadrových hlavíc.

Čína teda sebavedome a veľmi rýchlo smeruje k dosiahnutiu strategickej jadrovej parity voči USA.

Jelena Panina

news-front

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: