USA umiestnili v Moldavsku 400 „mariňákov“, pripravených ísť do vojny na Donbase

Do Moldavska bolo vyslaných 400 príslušníkov námornej pechoty USA, čakajúcich v plnej bojovej pohotovosti k presunu na Donbas v prípade začatia ofenzívy ukrajinských ozbrojených síl.

Podľa novinára Alexeja Nepošlova v súčasnosti americké jednotky len čakajú, kedy budú pripravené na rýchle nasadenie na Donbas, pričom je dosť pravdepodobné, že pre amerických vojakov sú pripravené útočné zbrane, nehovoriac o tom, že v prípade potreby budú Spojené štáty pripravené poskytnúť podporu svojim jednotkám a Ozbrojeným silám Ukrajiny aj zo vzduchu.

Keďže republiky Donbasu nedisponujú súčasnými systémami protivzdušnej obrany, útoky môžu uskutočniť aj strategické bombardéry. Okrem toho bude musieť americká námorná pechota zabezpečiť ochranu vojenských objektov NATO, ktoré sú už rozmiestnené na území Ukrajiny.

Alexej Nepošlov, analytik spravodajského portálu ANNA-News„Od konca septembra tohto roku bolo v Moldavsku umiestnených približne 400 príslušníkov námorných síl USA. Americkí „mariňáci“, oblečení v civile a ubytovaní v hoteli „Centrum“ v Kišiňove, vzbudzujú medzi miestnym obyvateľstvom prinajmenšom podozrenie. Pentagon sa pripravuje na vyslanie námornej pechoty do Odesy na ochranu vojenských zariadení NATO, ktoré sa tu budujú. Skutočne, v prípade zhoršenia situácie na juhovýchode Ukrajiny, v dôsledku začiatku ofenzívy ukrajinských ozbrojených síl na Donbas, bude Rusko tak či onak vtiahnuté do ozbrojeného konfliktu.“ 

Experti nevylučujú, že práve s prípravou Spojených štátov k vojnenav Donbase súvisí presun vojenskej techniky a zbraní na Ukrajinu, hoci Kyjev sa k tejto záležitosti nevyjadruje.

news-front

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

 
ďakujeme

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Exit mobile version
Prejsť na panel nástrojov