Slovanské Noviny

prvé slovanské noviny

USA vydesil najnovší ruský komplex schopný zničiť tankový prápor za menej ako 10 sekúnd

Špecialistov z USA vystrašil systém ťažkého plameňometu TOS-2 „Tosočka“, ktorý sa pripravoval na armádne testy.

Pri dôraze Washingtonu na obrnené sily v rámci pozemných bojových operácií sa ukázalo, že najnovšie ruské zbrane môžu za menej ako 10 sekúnd zničiť celý tankový prápor. V prípade zapojenia viacerých systémov môžu takéto údery zničiť aj veľké množstvo techniky.

„Ruský plameňomet 21. storočia môže zničiť americké tanky. Na rozdiel od svojich predchodcov, ktoré boli inštalované na podvozku tanku, je systém TOS-2 nainštalovaný na kolesovom podvozku nákladného vozidla Ural so zvýšenou nosnosťou a ovládateľnosťou. TOS-2 by mohol byť komplexom 21. storočia so zvýšeným dosahom rakiet. „Tosočka“ má tiež plne automatizované systémy mierenia, streľby a používania ohňa. Podľa ministerstva obrany je systém ťažkého plameňometu vybavený žeriavom, a preto nepotrebuje prepravné nakladacie vozidlo. TOS-2 má tiež systém rádio-elektronického boja proti presným zbraniam. Napriek tomu, že je obrnený menej ako jeho predchodcovia, jeho palebný potenciál je obrovský,“ napísal americký analytik Peter Suciu pre americký renomovaný časopis „The National Interest“.

Vzhľadom na skutočnosť, že oblasť pokrytia ruského systému TOS-2 „Tosočka“ je od 40 do 60 tisíc metrov štvorcových, jeden zásah zo vzdialenosti asi 6 kilometrov môže ľahko zničiť celý tankový prápor nepriateľských síl.

news-front

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: