Slovanské Noviny

Dar na rozvoj SN

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Revolut: IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659

BIC: REVOLT21

Wirex: IBAN: EE387777000012585575

SWIFT/BIC: LHVBEE22

darovať môžete ľubovoľnú čiastku

16. júna 2021

Slovanské Noviny

prvé slovanské noviny

Už vieme, prečo testovanie nikdy neskončí. Nový štátny tajomník rezortu zdravotníctva prevádzkuje 20 odberných miest, mesačne za to môže inkasovať 300 až 500 tisíc eur

V médiách na konci tohto týždňa rezonuje správa o novom štátnom tajomníkovi Ministerstva zdravotníctva SR Kamilovi Százovi, ktorý sa výrazne podieľa na biznise s testami na koronavírus.

Nový štátny tajomník Kamil Száz prišiel na ministerstvo koncom apríla z Národného ústavu detských chorôb v Bratislave, kde pracoval ako lekár urgentného príjmu. Vo funkcii nahradil Petra Stachuru.

Skúsenosti má z oblasti urgentnej medicíny, pediatrie, má manažérske zručnosti z ďalších pozícií a školenia aj z oblasti komunikácie, marketingu či krízového riadenia.

Neskôr vysvitlo, že Kamil Száz „vlastní“ dve desiatky odberných miest na antigénové testovanie. Száz vo štvrtok v rozhovore pre Denník N povedal, že v súvislosti s prevádzkovaním odberných miest a funkciou štátneho tajomníka sa necíti v konflikte záujmov.

Na adresu Száza ako aj na celé vedenie ministerstva zdravotníctva sa kvôli tomu valí ostrá kritika z radov opozície. Ako viacerí upozorňujú, ak Száza prevádzkuje mobilné odberové miesta (MOM), tak v priemere za 20 odberných miest zarobí 300 tisíc eur mesačne, ako uvádza bývalý minister zdravotníctva Tomáš Drucker (Dobrá voľba). Poslanec Tomáš Taraba (Život-NS) hovorí, že to za jedno MOM štát platí aj 25-tisíc eur. „A to aj keď tam nikto nepríde. Takže pán štátny tajomník si prišiel na obrat 500-tisíc mesačne,“ tvrdí Taraba.

Bývalý šéf rezortu školstva Juraj Draxler hovorí o Kamilovi Százovi ako o „testovacom veľkopodnikateľovi“. „Vlastní až 20 testovacích miest! Mne sa hádam sníva. Oni nemajú hanby, navzájom previazaní ľudia si takto povyrábali biznisy, potom sa navzájom dosadzujú do vysokých štátnych funkcií a ani sa neboja, či to ľudí naštve. Je im to jedno.“

Poslanec NR SR Matúš Šutaj Eštok to vidí podobne. Dodáva, že asi každý na Slovensku si kladie otázku, prečo Igor Matovič trval a trvá na plošnom antigénovom testovaní. Šutaj Eštok pritom argumentuje, že už to minuloročné testovanie bol „nezmysel“.

Poslanec, ktorý je zároveň manažérom strany Hlas-SD sa domnieva, že na celom testovaní niekto zarába „šialené peniaze“. „Veď si spomeňme, že hneď na začiatku stál dodnes nevysvetlený kšeft pre malú trnavskú firmičku, ktorá mala preukázané kontakty na tri vládne strany. Aký biznis to musel byť neskôr, keď minutá suma vzrástla o stámilióny eur?“

„Jedno z vysvetlení máme rovno pod nosom. Nový štátny tajomník ministerstva zdravotníctva Kamil Száz je konateľom firmy, ktorá prevádzkuje približne 20 MOM-iek. Takže to skončí tak, že oficiálne nebudete konateľom. Ale budem v štruktúre firmy. A budete rozhodovať o testovacej stratégii na ministerstve.Áno, budem rozhodovať aj o testovacej stratégii. Čítate dobre. O stratégii testovania bude spolurozhodovať človek, ktorý je na nej priamo hmotne zainteresovaný.“

zdroj: hlavné správy

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: