Slovanské Noviny

29. marca 2024

K porozumeniu Čelovekom

V blízkosti Borisa Jeľcina operovalo niekoľko stoviek agentov CIA, ktorí ho inštruovali, ako riadiť Rusko, tvrdí bývalý šéf ruského parlamentu Chasbulatov

Ruslan Chasbulatov v rozhovore pre rozhlasovú stanicu Govorit Moskva tvrdil, že Jeľcinov sprievod bol plný Američanov.

Prvého ruského prezidenta Borisa Jeľcina sprevádzalo niekoľko „stoviek“ agentov CIA. Hovorili, čo má robiť počas pôsobenia vo funkcii. Tvrdí to Ruslan Chasbulatov, bývalý predseda ruského parlamentu, informuje portál RT.

Chasbulatov v rozhovore pre rozhlasovú stanicu Govorit Moskva tvrdil, že Jeľcinov sprievod bol plný Američanov. V roku 1991 bol údajne s pomocou Washingtonu zvolený do najvyššej funkcie. Zatiaľ údajne nie je známe, do akej miery zostali USA „hlasom v jeho uchu“ počas jeho prezidentovania.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

„Musela tam byť stovka zamestnancov CIA. Všetko mu určovali,“ uviedol Chasbulatov. Jeľcin údajne vyslal bezpečnostných úradníkov do USA, aby ich Američania mohli „preskúmať“ a „vyvodiť tak závery“.

Vyhlásenie Chasbulatova prišlo po tom, čo bývalý ruský viceprezident Alexander Ruckoj uviedol, že 12 zamestnancov CIA na plný úväzok pomohlo uskutočniť významné trhové reformy za čias Jeľcina. Tento krok systematicky „rozmontoval“ centrálne plánovaný ekonomický systém a uviedlo krajinu do šokového kapitalizmu. Ruckoj tiež tvrdil, že pri jednej významnej príležitosti začul Jeľcina hovoriť s cudzincom so zahraničným prízvukom.

Podľa Chasbulatova však všetci vedeli o Ruckého väzbách na USA. Americkí predstavitelia dokonca ovplyvnili bývalého prezidenta, aby nahradil značný počet jeho vymenovaných.

„Celkovo má Ruckoj úplnú pravdu – Jeľcinovi poradili cudzinci,“ pokračoval. „Nie je to žiadne tajomstvo a vie o ňom veľké množstvo ľudí. Nemám žiadne detektívky o odpočúvaní, ale všeobecne je to známe. Jeľcin zvykol veľmi úzko rokovať o všetkých personálnych otázkach so zahraničnými zástupcami.“

Jeľcin odišiel z funkcie v roku 1999. Pred odchodom stihol odobrať moc nepriateľskému parlamentu a odstránil takmer všetky ústavné brzdy a rovnováhy. Tento krok podporil Washington, ktorý dúfal, že v novovzniknutom ruskom štáte bude komunistická strana odstavená od moci.

V súčasnosti majú ľudia na Jeľcina zmiešané názor. Mnoho Rusov verí, že bol opilec, ktorý predal krajinu západným kapitalistom. V zahraničí ho však porovnávajú s revolucionármi, ako boli juhoafrický Nelson Mandela či československý Václav Havel.

Zdroj: rt.com
Preklad: hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d