K porozumeniu Čelovekom

V Británii kvôli cenám plynu bankrotujú energetické spoločnosti

V Spojenom kráľovstve skrachovali ďalšie dve energetické spoločnosti kvôli rekordne vysokým cenám plynu.

Informácia bola zverejnená na webovej stránke tamojšieho energetického regulátora „Ofgem“.

Ide o spoločnosti „Pure Planet“ (obsluhovala 235 tisíc spotrebiteľov) a „Colorado Energy“ (15 tisíc spotrebiteľov). Podľa „Ofgemu“ budú zákazníci presúvaní k iným dodávateľom a neutrpia žiadnu ujmu.

Ceny plynu v Európe v posledných týždňoch prudko vzrástli. Začiatkom augusta bola odhadovaná cena najbližších futures na holandskom indexe TTF asi 515 dolárov za tisíc metrov kubických, no do konca septembra sa toto číslo viac ako zdvojnásobilo. Maximálna odhadovaná cena — takmer 1 400 dolárov za tisíc metrov kubických — bola dosiahnutá 5. októbra.

„Vzhľadom na globálnu energetickú krízu, rekordne vysoké veľkoobchodné ceny energií a obmedzenia, ktoré na nás kladie cenový strop „Ofgemu“, nemôžeme s „Pure Planet“ pokračovať. Takáto situácia ovplyvnila tento rok aj 12 ďalších dodávateľských spoločností a bohužiaľ očakávame, že svoju činnosť ukončí viac spoločností. Vláda a regulátor „Ofgem“ očakávajú, že „Pure Planet“ bude predávať energiu za cenu oveľa nižšiu, ako je v súčasnosti možné kúpiť. Je to neprijateľné, takže sme sa museli rozhodnúť, že prestaneme obchodovať,“ vyhlásili predstavitelia spoločnosti „Pure Planet“.

Od januára tohto roku v Británii skrachovalo 12 energetických spoločností kvôli vysokým cenám plynu, ktoré dodávali energiu asi 1,5 miliónu spotrebiteľov.

news-front

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: