K porozumeniu Čelovekom

V čase plynovej krízy v EÚ „Gazprom“ napĺňa bieloruské zásobníky

„Gazprom Transgaz Belorussija“ pokračuje v plnení zásobníkov plynu v republike. Informovalo o tom 4. októbra tlačové oddelenie spoločnosti.

„V súčasnej dobe sa zásobníky plnia, aby do 1. novembra vytvorili prevádzkovú rezervu 1,09 miliardy metrov kubických. Začiatkom septembra už bolo napumpovaných 0,69 miliardy,“ uviedla spoločnosť.

Pripomíname, že „Gazprom Transgaz Belorussija“ je dcérskou spoločnosťou „Gazpromu“, ktorá poskytuje 100% dodávok plynu spotrebiteľom v Bielorusku. Systém pre prepravu plynu spoločnosti predstavuje tri podzemné zásobníky plynu. Plánovaná rezerva na prevádzku troch podzemných zásobníkov plynu v zimnej sezóne je 1,09 miliardy metrov kubických.

Injektáž plynu do bieloruských skladovacích zariadení prebieha na pozadí bezprecedentného nárastu cien plynu a poloprázdnych zásobníkov v Európe. Podľa údajov agentúry „Bloomberg“ sú objemy plynu v európskych zásobníkoch plynu zhruba 10 miliárd kubických metrov pod priemerom za päť rokov.

news-front

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: