K porozumeniu Čelovekom

V Japonsku záhadně ubylo nakažených na Covid-19. Koronavirus mutoval tak silně, až se sám zničil

Podle expertů je nejpravděpodobnější, že se koronavirus v zemi dostal do fáze „sebevymírání“. A to kvůli neustálému mutování.

Ještě na konci srpna v Japonsku každý den přibývalo zhruba 20 tisíc nakažených, jenže za dva měsíce nově ohlašované případy v zemi klesly jen na pár desítek. A nikdo úplně nechápe proč. Podle vědců je nejpravděpodobnější, že koronavirus v zemi během ničivé vlny tak mutoval, až začal hubit sám sebe.

Na konci prázdnin Japonsko ohlásilo za jediný den téměř 26 tisíc nových případů koronaviru, tamní zdravotnický systém kolaboval a nic nenasvědčovalo v tomu, že by se situace měla v blízké době zlepšit. Pak se ale něco stalo. Čísla nakažených začala skokově klesat a tento trend dosud neustal. Například za neděli bylo v zemi hlášeno „jen“ 135 nových případů nákazy.

Odborníci se nyní snaží přijít na to, co se v Japonsku stalo. Podle expertů je nejpravděpodobnější, že se koronavirus v zemi dostal do fáze „sebevymírání“. A to kvůli neustálému mutování.

Mutace koronaviru totiž mohou lidstvu i pomoci. Virus se totiž může duplikovat tak špatně, že nová varianta je méně schopná než původní, a proto buď rovnou zanikne, anebo se mezi lidmi hůře šíří.

Virus se zahubil sám

Což se zřejmě v Japonsku stalo. Virus na vrcholu srpnové vlny v zemi mutoval tak překotně, že se replikoval i s chybami. Nové mutace pak zřejmě ztratily schopnost jednotlivé odlišnosti opravit, a koronaviry proto začaly vlivem vlastního chování vymírat.

„Byli jsme šokovaní, když jsme na to přišli,“ sdělil pro list The Japan Times Ituro Inoue z Národního institutu pro genetiku.

„Mutace delta je velmi nakažlivá a obyčejně nedává ostatním variantám šanci. Jenže virus hromadně mutoval a myslíme si, že došlo ke vzniku pokaženého patogenu, který už nemohl sám sebe nadále duplikovat. Proto zřejmě počty nakažených přestaly růst a došlo k přirozenému vyhynutí viru,“ doplnil.

Ačkoli je pravda, že podíl na lepšící se situaci mohlo mít i očkování a disciplína Japonců, podle expertů by nikdy nedošlo k tak skokovému úbytku viru v populaci, pokud by koronavirus nezačal vymírat sám od sebe.

Zdroj: cnn.iprima.cz

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: