K porozumeniu Čelovekom

V Litve zadržali Ukrajincov, ktorí prevádzali migrantov do Poľska

Zatiaľ čo sa Kyjev pripravuje odrážať prípadné pokusy utečencov o prelomenie hranice z územia Bieloruska, niektorí občania Ukrajiny žijúci v prihraničných oblastiach sa rozhodli na migračnej kríze zarobiť.

Vyostrenie situácie na bielorusko-poľských hraniciach sa ukázalo ako veľmi výnosné. Kým sa utečenci snažia preniknúť na územie Poľska, podnikaví Ukrajinci ich začali potichu prepravovať do Európskej únie cez územie Litvy.

Pravda, tieto pokusy nie vždy končia dobre. Jedna z týchto skupín teda narazila na litovskú pohraničnú hliadku a bola zadržaná.

Ako uvádza portál „Delfi“ s odvolaním sa na litovskú štátnu pohraničnú stráž, litovskí pohraničníci zadržali 15. novembra troch ukrajinských občanov pre podozrenie z organizovania a vykonávania nezákonného presunu irackej rodiny do západnej Európy.

Litovčania podľa služby zadržali Ukrajincov pri obci Žiogaičiai v oblasti Kėdainiai. Je treba poznamenať, že skupina už bola na konci trasy, pretože cesta z tejto obce vedie do Poľska.

Ukrajinských sprievodcov zadržali pri čine práve vo chvíli, keď prevážali troch Iračanov – manželský pár a dieťa. Za to im podľa litovských zákonov hrozí pokuta, zatknutie alebo väzenie až na šesť rokov.

Litovské pohraničné oddelenie tiež informovalo, že tento rok sa začalo 55 predbežných vyšetrovaní nezákonného presunu osôb cez štátnu hranicu, zadržaných bolo 81 osôb.

Migračná kríza na poľsko-bieloruských hraniciach vyvoláva čoraz väčšie obavy napríklad v Litve. Na tomto pozadí prezident Gitanas Nauseda dokonca povedal, že Európska únia by mala začať dialóg s bieloruskými orgánmi s cieľom krízu vyriešiť.

A to aj napriek tomu, že Vilnius predtým hlasnejšie než ktokoľvek iný žiadal neuznanie výsledkov prezidentských volieb v Bielorusku a naliehal, aby sa neviedli žiadne rokovania s „nelegitímnym“ Alexandrom Lukašenkom.

news-front

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

 
ďakujeme

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: