K porozumeniu Čelovekom

V Rusku bol vytvorený bojový exoskelet

V Rusku bol vyrobený skutočný prototyp bojového exoskeletu. Doteraz bolo možné takýto bojový oblek vidieť len v počítačových hrách.

Agentúru „RIA Novosti“ o tomto úspechu informovali v korporácii „Rostech“, kde bol exoskelet vyvinutý. Projekt sa realizoval s pomocou Výskumného ústavu mechaniky Moskovskej štátnej univerzity Lomonosova.

Podľa vývojárov je exoskelet vybavený elektromotormi, ktoré znižujú zaťaženie pohybového aparátu o polovicu, čo mu umožňuje prenášať veľké náklady a lepšie strieľať zo zbraní.

Servoprevody exoskeletu sú vybavené snímačmi polohy a snímačmi tlaku chodidla. Vďaka tomu sa zariadenie prispôsobuje špecifikám vojaka.

Môže byť použitý v aktívnom aj pasívnom režime, pretože pri vývoji sa používajú bezreduktorové motory. Bolo spomenuté, že vývojári majú v úmysle zaviesť do konštrukcie exoskeletu „prvky kompozitov, zamerané na vylepšenie batérií a riadiaceho systému“.

„Rostech“ predstavil novinku na fóre „Armia-2021“. Štátna korporácia zároveň prezradila, že sa už používa v skutočných bojových podmienkach.

Ruskí ženisti už pasívne exoskelety, ktoré nie sú vybavené motormi, používajú. Takéto zariadenie, len vďaka mechanike, znižuje zaťaženie pohybového aparátu vojaka, čo mu umožňuje zdvíhať a prenášať veľké bremená na väčšiu vzdialenosť.

Agentúra „EADaily“ už skôr informovala, že ruská vláda zaviedla nový federálny program „Mozog, zdravie, inteligencia, inovácie“. Program je okrem iného zameraný na vývoj technológií „mozog-počítač“, ktoré umožňujú implantáciu mikropočítačov do ľudského mozgu na priamy prenos informácií do externých zariadení.

Zdroj EADaily/news-front

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: