K porozumeniu Čelovekom

V skladoch je 2,3 milióna vakcín a nikto ich už nechce

Megalomanská vakcinačná kampaň v réžii ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského a ministra financií Igora Matoviča vychádza nazmar. Vládny režim už nemôže viac tajiť, že na sklade leží približne 2,3 milióna dávok vakcín proti covidu, zväčša americkej proveniencie, o ktoré medzi Slovákmi nie je prakticky veľký záujem

Pritom ešte v marci tohto roku bratislavská liberálna kaviareň rozpútala hystériu okolo údajného trestuhodného konania bývalého ministra zdravotníctva Mareka Krajčího, ktorý nevyužil opciu americkej farmaceutickej korporácie Pfizer na dodávku dodatočných 3 miliónov dávok vakcíny Comirnaty z 200 miliónového balíka pre Európsku úniu. Slovensko by tak dnes malo na skladoch nie 3 milióny nevyužiteľných dávok americkej vakcíny, ktorá zanedlho exspiruje, ale vyše 5 miliónov zbytočných amerických vakcín.

Spoliehať sa na to, že by americká farmaceutická korporácia od Slovenska odkúpila nevyužité vakcíny tak, ako to učinili ruskí dodávatelia vakcíny Sputnik-V by bolo naivné. Minister zdravotníctva Lengvarský tak musí riešiť chúlostivú otázku, čo s nespotrebovanými miliónmi americkej vakcíny, ktorá síce je registrovaná, no záujem o ňu nie je.

Ponúkajú sa viac-menej iba dve riešenia. Prvým je „nezištný“ dar nejakým Aziatom, alebo Afričanom. Napríklad Taiwancom. Médiá hlavného prúdu tak budú môcť ohurovať svojich čitateľov bulvárnou správou o tom, ako vďační Taiwanci opäť rozsvietia na fasáde mrakodrapu v Tchaj-peji obrysy slovenskej trikolóry na znak poďakovania Slovensku za darovanú americkú vakcínu. Pravda, len v prípade, ak ešte bude použiteľná a nebude po záruke.

Druhou možnosťou je menej atraktívne riešenie, ktoré sa bohužiaľ nebude dať využiť na propagandistické účely. Nespotrebované milióny americkej vakcíny bude nutné spáliť v spaľovniach podobne ako v Čechách, kde sa týmto spôsobom likvidujú kontroverzné britsko-švédske vakcíny AstraZeneca. Len na prelome októbra a novembra sa v českých spaľovniach bude musieť zlikvidovať väčšina z 55 tisíc dávok vakcíny AstraZeneca, ktoré ležia v skladoch distribučnej spoločnosti Avenier. Doposiaľ bolo v spaľovaniach zlikvidovaných 27-krát viac vakcín firmy AstraZeneca, než koľko ich stihli zdravotníci aplikovať záujemcom o očkovanie. Vzhľadom na enormne nízky záujem o očkovanie britskou vakcínou sa približne 45 tisíc dávok vakcíny bude musieť zabaliť do plastových vriec, ktoré budú zvážané do spaľovní za účelom ich likvidácie. Kvôli exspirácii nespotrebovaných preparátov nie je možné vakcínu AstraZeneca z Českej republiky ani darovať nejakej tretej krajine.

SITA / HSP

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: