K porozumeniu Čelovekom

V Sýrii sa začala protiruská kampaň na diskreditáciu ruskej vojenskej prítomnosti

Ruskú armádu obvinili zo zničenia domov civilistov v blízkosti leteckej základne Chmeimim.

Sýrske spravodajstvo „North Press Agency“ zahájila kampaň na diskreditáciu ruskej armády rozmiestnenej v Sýrii. Informovala o tom, že ruská armáda bola zapojená do zničenia domovov civilistov žijúcich v blízkosti leteckej základne Chmeimim.

Ako vyplýva z údajov zverejnených sýrskou agentúrou, kvôli pravidelným letom ruských vojenských lietadiel sa domy miestnych obyvateľov údajne začali rúcať kvôli vibráciám, čo je evidentne úplný nezmysel.

„Ruské lietadlá, ktoré vzlietajú a pristávajú na letisku Chmeimim, ktoré sa nachádza medzi Jable a Latakia na sýrskom pobreží, vnášajú tam nepokoj do života ľudí, čo možno označiť za „katastrofu“. Všetci obyvatelia týchto oblastí boli nútení utiecť potom, čo ceny ich domov klesli na nulu, pretože v súčasnosti je ťažké žiť v blízkosti „ruského“ letiska Chmeimim. Sami Ahmed (46) pre „North Press“ uviedol, že škody spôsobené každodennými letmi ruských lietadiel sú nevyčísliteľné, pretože vo väčšine domov blízko aj ďalej od základne sa objavili trhliny. Poznamenal, že si začal všímať trhliny na svojom dome, hoci jeho dedina nepatrí medzi dediny v blízkosti letiska, no množstvo letov a ich zvukov napĺňajúcich oblohu stačí na to, aby došlo k poškodeniu dedín, ktoré sú aj ďalej od letiska,“ informuje „North Press Agency“.

Podľa odborníkov samozrejme môžu u miestnych obyvateľov nastať problémy, avšak skutočnosť, že ruské lietadlá údajne ničia celé budovy, je provokatívnym vyhlásením, ktoré nemá nič spoločné s realitou.

„Stačí sa pozrieť na údaje organizácie „Sentry Syria“ a verejne dostupné monitorovacie zdroje, aby ste pochopili, že lety ruského vojenského letectva sa realizujú ďaleko od osád. Pravdepodobne sa opozičné médiá týmto spôsobom snažia rozpútať informačnú vojnu proti Rusku,“ zdôrazňuje analytik agentúry „Avia.pro“.

Túto tézu potvrdzujú aj ďalšie informačné útoky, ktoré sa stále zväčšujú a v poslednej správe sa tvrdí, že ruské vojenské strely boli zhodené na neďalekú dedinu.

Sýrska agentúra informuje, že ruské stíhačky zhodili niekoľko rakiet v sýrskych osadách nachádzajúcich sa v blízkosti spomínanej ruskej vojenskej leteckej základne. Súdiac podľa predložených údajov, strelivo tam dopadlo náhodne, takéto prípady sa však vraj pravidelne opakujú.

„Najnebezpečnejšie sú podľa obyvateľov náhodne spadnuté rakety z bojových lietadiel. Tieto udalosti sa stali viackrát no osud bol milosrdný, pretože rakety dopadli na poľnohospodársku pôdu bez toho, aby spôsobili straty na ľudských životoch. Nevybuchnutá raketa spadla dokonca neďaleko domu v dedine al-Sharashir a prinútila majiteľov opustiť svoj domov, potom príslušné orgány odpálili raketu, ktorá dom úplne zničila,“ uviedla sýrska tlačová agentúra „North Press“.

Je pozoruhodné, že okrem informácií od agentúry „North Press“ sa tieto informácie nikde inde neobjavili. To nevylučuje možnosť, že ide o cielené „rozdúchavanie“ situácie s cieľom obrátiť spoločnosť proti ruskej vojenskej prítomnosti.

„Vzhľadom na to, že tlačová agentúra otvorene podporuje USA, je logické predpokladať, že tieto publikácie sú konkrétne namierené proti Rusku. Je logické predpokladať, že ak by došlo k takýmto výnimočným situáciám, informácie by potvrdili určite aj iné spravodajské zdroje,“ poznamenáva špecialista agentúry „Avia.pro“.

news-front

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: