Slovanské Noviny

Dar na rozvoj SN

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Revolut: IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659

BIC: REVOLT21

Wirex: IBAN: EE387777000012585575

SWIFT/BIC: LHVBEE22

darovať môžete ľubovoľnú čiastku

8. mája 2021

Slovanské Noviny

prvé slovanské noviny

V USA odhalili tajné informácie o spolupráci s vodcom Islamského štátu

Súčasný šéf najznámejšej teroristickej organizácie na svete je v skutočnosti informátorom Pentagonu.

V odtajnených protokoloch, z ktorých výňatky uverejnil denník „The Washington Post“, je iracká zadržaná osoba vedená pod číslom M060108-01 označená za príkladného a neobvykle zhovorčivého väzňa, ochotného spolupracovať s americkou armádou. Snažil sa byť čo najviac nápomocný a ochotne poskytoval informácie o svojich konkurentoch v Islamskom štáte.

Dokumenty sa týkajú udalostí z roku 2008. Vtedy Američanmi zadržaný terorista, dnes známy ako Abú Ibrahim al-Hašemi al-Kuraši, prezradil lokáciu tajného veliteľstva islamistického mediálneho krídla. Opísal dokonca farbu dverí a čas, kedy členovia skupiny prídu do ústredia.

Prezradil tiež, kde sa nachádza Abú Qaswara, Švéd marockého pôvodu, ktorý bol v ISIS veľmi vplyvným človekom. O niekoľko týždňov neskôr bol Abu Qaswara zabitý pri vojenskom útoku USA v irackom Mosule.

Pentagon už predtým zverejnil samostatné dokumenty, ktoré dokazujú spoluprácu s teroristom, ale nové správy naznačujú, aká blízka a plodná spolupráca bola, a to pre obe strany. Budúci vodca Islamského štátu vylučujúc konkurenciu, pomohol vytvoriť portréty najvyššie postavených teroristov skupiny a prezrádzal miesta, kde radi trávili čas.

Vďaka Al-Kurašimu získali Spojené štáty dostatok materiálov na prenasledovanie propagandistickej jednotky ISIS, ako aj neirackých členov skupiny. Informátor nemal rád zahraničných dobrovoľníkov, ktorí sa k skupine pripojili počas americkej okupácie Iraku.

„Urobil niekoľko vecí, aby si zachránil svoju vlastnú kožu a prejavil veľké nepriateľstvo – aj počas výsluchov — voči cudzincom v ISIS,“ uviedol Christopher Mayer, asistent ministra obrany pre špeciálne operácie a konflikty s nízkou intenzitou.

Podľa Al-Kuršiho slov myšlienku vytvorenia kalifátu zničili tisíce zahraničných bojovníkov.

zdroj: news-front

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: