Slovanské Noviny

Dar na rozvoj SN

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Revolut: IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659

BIC: REVOLT21

Wirex: IBAN: EE387777000012585575

SWIFT/BIC: LHVBEE22

darovať môžete ľubovoľnú čiastku

8. mája 2021

Slovanské Noviny

prvé slovanské noviny

Väčšinu obetí zabilo neliečenie COVIDu – zákon

ZÁKON z 21. októbra 2004 o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov

Vsuvka: Možno je táto verzia zákona stará, ale táto časť zákona čo som skopíroval sa určite pri zmenách nemení:

§ 4  Úvodné ustanovenia

  • Zdravotnú starostlivosť a služby súvisiace s poskytovaním zdravotnej starostlivosti poskytuje poskytovateľ a zdravotnícki pracovníci za podmienok ustanovených osobitným predpisom. Poskytovanie zdravotnej starostlivosti v zdravotníckom zariadení ambulantnej zdravotnej starostlivosti a v zdravotníckom zariadení ústavnej zdravotnej starostlivosti je služba vo všeobecnom hospodárskom záujme.
  • Zdravotná starostlivosť sa poskytuje vo vzťahu k chorobe určenej zdravotníckym pracovníkom.
  • Poskytovateľ je povinný(!!) poskytovať zdravotnú starostlivosť správne. Zdravotná starostlivosť je poskytnutá správne, ak sa vykonajú všetky zdravotné výkony na správne určenie choroby so zabezpečením včasnej a účinnej liečby s cieľom uzdravenia osoby alebo zlepšenia stavu osoby pri zohľadnení súčasných poznatkov lekárskej vedy a v súlade so štandardnými postupmi na výkon prevencie, štandardnými diagnostickými postupmi a štandardnými terapeutickými postupmi pri zohľadnení individuálneho stavu pacienta.

Ten dvojitý výkričník v bode 3 je samozrejme môj, v zákone sa nenachádza. Tam je to proste všeobecný príkaz. Takže to vyššie uvedené nariaďuje zákon. A teraz by nám mal niekto vysvetliť, prečo sa u nás COVID neliečil, následkom čoho nám zimrelo toľko pacientov. Najväčší počet úmrtí na počet obyvateľov na svete, ak sa nemýlim. A to sa stalo v Strednej Európe, v krajine s ináč dobrým zdravotníctvom.

Naši chorí boli väčšinou posielaní domov, ak ich vôbec prijal  lekár – ak nie,  tak im to prípadne poradil telefonicky – a teda, že si mali dať všeobecne dostupné lieky proti chrípke. Antivirotiká nedostali, tie sa objavili až po ochorení pána Matoviča a spol.  Isoprinosine – pomohli, ale nedostali sa obyčajným ľuďom. Ale boli známe! Aj ivermectin!

Obyčajní ľudia boli dopravení do nemocníc až v kritickom stave.

Tuším je to týmto zosumarizované. Toto sa dialo v celom tzv. civilizovanom svete. Výsledky o niekoľko tried lepšie mal „zaostalý“ svet – India, Zimbabwe, Kuba, a pod. Používali Ivermectin, Interferon, zinok, prípadne nejaké antibiotikum, vitamíny,  … a nasadzovali to okamžite po zistení choroby! A spravidla choroba na tretí až piaty deň začala ustupovať.

Ale ten prípad nemôže týmto končiť. Totiž podľa zákona – a úmrtnosti na COVID u nás a v porovnávaných krajinách –  tie úmrtia spôsobil prístup nášho štátu, ktorý zvolil „neliečenie“ a „čakanie na očkovanie“, aby splnil nejaké úlohy od nejakých oligarchov. Ale náš štát podľa naších zákonov slúži svojim občanom, a nie cudzím oligarchom, ktorí riešia nejaké súkromné agendy. A vzhľadom na tieto výsledky musí naša vláda okamžite podať demisiu, aby si občania poučení na vlastnej škode zvolili novú vládu. Tá potom môže riešiť uvedenú zodpovednosť. Hlúposť, nevzdelanosť, arogancia a ďalšie podobné parametre snáď nerobia nikoho imúnnym pred zákonom. Ani pozície vo vláde a parlamente.

Ivan Hečko

Slovanské Noviny

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: