K porozumeniu Čelovekom

Varšava ďalej presúva k bieloruským hraniciam techniku, tanky už majú vypracovaný prielom obrany

Poľská výsadková brigáda bude dislokovaná pri bieloruských hraniciach. Nie je to tak dávno, čo pechota a tanková divízia vypracovali hĺbkový prielom obrany nepriateľa v podobe bieloruských ozbrojených síl.

Podľa portálu „belvpo.com“ v súčasnosti prebieha príprava padákových systémov a pristávacích plošín na nakladanie, ako aj interakcia s letectvom. Presúva sa 6. výsadková brigáda. Pred pár dňami sa skončilo cvičenie na cvičisku Novaja Demba, kde jednotky 1. tankovej, 19. mechanizovanej a 21. horskej pešej brigády 18. mechanizovanej divízie Poľskej armády do hĺbky vypracovali prielom v obrane nepriateľa.

Jedným z prvkov bojového výcviku bol rozvoj interakcie medzi tankovými a ženijnými jednotkami s cieľom prekonať prekážky a mínové polia. Na vytvorenie priechodu v mínovom poli Poliaci použili odmínovacie jednotky UR-77.

Polonistický Telegram-kanál „Varšavská rusalka“ kladie otázku:

„A to máme veriť, že poľské jednotky boli nasadené na bieloruských hraniciach, aby ‚bojovali proti migrantom‘“?

Zoskupovanie armády pozdĺž hranice s Bieloruskom podporuje poľský vojenský analytik Jacek Raubo. V článku pre portál „defense24.pl“ píše:

„Dnes musíme priamo argumentovať, že zvýšenie výdavkov na obranu nie je snom o návrate do studenej vojny, ale skôr požiadavkou systémového prostredia, vrátane ruského faktora. Zároveň musíme správne načrtnúť vývoj obrany ako prvku synergie v priestore mnohých sfér fungovania štátu. V dôsledku toho môžu byť náklady na takéto dobiehanie a vytváranie nových príležitostí ešte vyššie ako v porovnaní so spomínanou studenou vojnou.“

Zdroj EADaily/news-front

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

 
ďakujeme

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: