K porozumeniu Čelovekom

Vědci přiházejí s neuvěřitelnou zprávou: zřejmě máme důkaz, že náš svět je pouhá iluze.

Vědci přišli s bizarní teorii o vesmíru. Napadlo vám už někdy, že by hvězdná obloha mohla být jen fikcí? Odborníci zkoumající Velký třesk říkají, že ve skutečnosti byl jen jakýmsi „předobrazem“ vesmíru. 

The "Big Bang" - A different approach... - InnovaSpace

Ale co je potom realita? Vznik vesmíru je pro astrofyziků stále velkou záhadou. Podle nejnovější hypotézy vědců ze Southamptonské univerzity by vesmír mohl být rozsáhlým a složitým hologramem, což by znamenalo, že žijeme v 3D iluzi.

Ve spolupráci s vědci z Itálie a Kanady angličtí výzkumníci tvrdí, že disponují důkazy o holografickém vesmíru. Tato myšlenka podle nich vznikla již v roce 1990. 

K hypotéze vědců přivedly nesrovnalosti vesmírného mikrovlnného pozadí. Astrofyzici se domnívají, že to, co my považujeme za náš 3D svět, může být jen iluze.

Podle profesora matematických věd Kostase Skenderisa to může být podobné jako sledování 3D filmu v kině. Zatímco vnímáme veličinu jako hloubka jako reálnou, ve skutečnosti sledujeme jen plochý obraz.

Skender je přesvědčen, že takové nazírání na vesmír představuje obrovský pokrok a nový pohled na strukturu a stvoření vesmíru.

„Einsteinova teorie relativity vysvětluje téměř celý vesmír velmi dobře, ale začíná se hroutit při zkoumání jeho původu a mechanismů na kvantové úrovni,“ přizvukuje Skender a dodal, že vědci se aktuálně snaží sladit kvantovou teorii a Einsteinovu teorii gravitace. Svou teorii vědci prezentovali v odborném magazínu Physical review dopisy.

ZDROJ:  journals.aps.org

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: