K porozumeniu Čelovekom

Veľvyslanectvo Ruska na Slovensku sa ozvalo k tomu, kto porušuje sľuby!

Ruské veľvyslanectvo na Slovensku cituje priamo z odtajnených záznamov rozhovorov predstaviteľov sovietskeho vedenia s ministrami zahraničných vecí USA, Veľkej Británie a iných. 

“V súvislosti s čoraz častejšími publikáciami v médiách, ktoré tvrdia, že západní lídri nikdy nesľubovali nerozšírenie NATO na východ, by sme radi citovali priamo z odtajnených záznamov rozhovorov predstaviteľov sovietskeho vedenia s ministrom zahraničných vecí USA J. Bakerom, nemeckým kancelárom H. Kohlom, predsedom vlády Veľkej Británie J. Majorom, ministrom zahraničných vecí Veľkej Británie D. Hurdom a francúzskym prezidentom F. Mitterrandom,” píše sa na stránke Veľvyslanectvo Ruska na Slovensku. 

Stránka informuje, že citáty pochádzajú z knihy Primakova, Stretnutia na križovatkách.

Citáty prinášame v plnom znení.

James Baker, bývalý minister zahraničných vecí Spojených štátov

“NATO je mechanizmom, ktorý zabezpečuje prítomnosť Spojených štátov v Európe. V prípade likvidácie NATO by už taký mechanizmus prítomnosti USA v Európe neexistoval. Chápeme, že nielen pre Sovietsky zväz, ale aj pre iné európske krajiny je dôležité mať záruku, že ak si v rámci NATO Spojené štáty zachovajú svoju prítomnosť v Nemecku, tak sa jurisdikcia alebo vojenská prítomnosť NATO nerozšíri smerom na východ ani o jeden cól.”

Záznam rozhovoru M. S. Gorbačova s ministrom zahraničia J. Bakerom 09.02.1990

Nazdávame sa, že konzultácie a rokovania v rámci mechanizmu „dva plus štyri“ poskytnú záruku, že zjednotenie Nemecka nebude viesť k rozširovaniu vojenskej organizácie NATO na východ. 

H.Kohl, bývalý kancelár Nemeckej spolkovej republiky

Nazdávame sa, že NATO nesmie rozširovať sféru svojej pôsobnosti. V tejto otázke treba nájsť rozumné riešenie.

Záznam rozhovoru M.S.#Gorbačova s federálnym kancelárom H. Kohlom 10.02.1990

Dobre chápem bezpečnostné záujmy Sovietskeho zväzu a uvedomujem si, že vy, pán generálny tajomník, a sovietske vedenie zrozumiteľne vysvetlíte občanom ZSSR, o čo tu ide. Jedna vec je, keď sa rozprávame my, a iná, keď hovorí prostý ľud. On má v živej pamäti osud svojich otcov a bratov.

Informácia ministra obrany ZSSR D. T.Jazova M. S. Gorbačovovi o rozhovore s premiérom Veľkej Británie Johnom Majorom 06.03.1991

Ako vyhlásil premiér Veľkej Británie, on „nepredpokladá, že by sa východoeurópske krajiny v súčasnosti alebo v budúcnosti mohli stať členmi NATO.

Informácia ministra zahraničných vecí ZSSR A.A. Bessmertnycha o záveroch pracovnej návštevy ministra zahraničných vecí Veľkej Británie Douglasa Hurda v ZSSR 26.03.1991

“D. Hurd vyhlásil, že NATO neplánuje pripojenie krajín východnej a strednej Európy k Severoatlantickej zmluve v takej či onakej forme.”

S pozdravom, Tlačová služba Veľvyslanectva Ruska /hd

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

 
ďakujeme

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: