K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: Dr. Bukovský o Cigánikovej vykoľajenom myslení

MUDr. Igor Bukovský, PhD. reaguje na verejné vyjadrenia poslankyne NR SR a predsedníčky Výboru NR SR pre zdravotníctvo Jany Bittó Cigánikovej.

Za všetko môže otvorený list, ktorý šéfovi RTVS Radoslavovi Rezníkovi poslala iniciatíva Hovorme spolu. V ňom žiadali od Rezníka, aby televízia zrealizovala 5 diskusných relácií venované prijímaným opatrenia na Slovensku v súvislosti s koronavírusom. Ich predstava bola, že by sa stretlo 4-6 ľudí z dvoch táborov – tí, ktorí očkovanie podporujú, a ktorí nie. Do prvej skupiny zaradili napríklad profesora Vladimíra Krčméryho, Petra Jarčušku, Mareka Krajčího, Borisa Klempu, Zuzanu Krištúfkovú, Richarda Kollára a podobne. Do druhej skupiny zaradili napríklad Štefana Hrušovského, Andreja Janca, Jána Lakotu, ale aj Igora Bukovského.

„Diskusné relácie majú obsiahnuť hlavné témy a zodpovedať tie najdôležitejšie otázky, ktoré rozdeľujú spoločnosť a na ktorých nie je zhoda ani v rámci odborných kruhov, a to ako medicínske, tak aj právne,“ píše sa v liste, pričom medzi takéto témy radia antigénové testovanie, očkovanie, legislatívu, liečbu či opatrenia v boji s koronavírusom. Iniciátormi listu boli bratia Matyinkovci zo skupiny Maduar, medzi signatármi je napríklad Eduard Chmelár, Marian Greksa, Michal Majtán, ale aj Jaro Slávik. A práve tento list doslova rozpútal peklo.

Do témy sa zapojila šéfka parlamentného výboru pre zdravotníctvo a poslankyňa parlamentu Jana Bittó Cigániková. Tej sa zámer iniciatívy nepozdával a verejne ho kritizovala v blogu, v ktorom si „zgustla“ aj na Matovičovej očkovacej lotérii. Kritiku adresovala aj ministerstvu zdravotníctva, ktoré podľa jej slov katastrofálne zlyhalo v informačnej kampani o bezpečnosti očkovania na prelome rokov 2020 a 2021. „Medzičasom nám tu vyrástli ako najväčší “odborníci” na pandémiu ekologický aktivista a dietológ s orieškami. A teraz ich chcú hudobníci dostať do hlavného vysielacieho času, nech diskutujú o niečom, o čom nikto z nich nemá páru. Veď to je šialené!“ hnevá sa Cigániková.

Na jej slová však zareagoval satotný „dietológ s orieškami“. Takto nazvala výživového poradcu Igora Bukovského, ktorý patrí medzi odporcov očkovania. Poslankyni poslal štipľavý odkaz. „Tá pani Cigániková, ktorá sedela u mňa opakovane, keď ako bývalá majiteľka materskej škôlky chodila konzultovať jedálne lístky pre deti, a dostávala moje služby aj odbornú pomoc s výraznou zľavou ako prejav podpory z mojej strany, to dajme bokom. Chcem sa jej poďakovať za verejný kredit, ktorý mi udelila vyjadrením, že som dietológ s orieškami,” povedal Bukovský a začal sa opierať o najnovšiu štúdiu z Harvardovej univerzity, podľa ktorej je konzumácia orechov v dávke zhruba hrsť denne zdraviu prospešná a predlžuje tak život zhruba o 1,5 roka oproti tým, ktorí orechy nekonzumujú vôbec.

Ako dodal, takéto množstvo orechov znižuje aj riziko kardiovaskulárnych chorôb o 25 percent oproti tým, ktorí ich nekonzumujú. „Takže ak ma tá pani Cigániková, ako budúca šéfka svetovej zdravotníckej organizácie a ďalší rádoby sarkastickí a ironickí pisatelia textov nazývajú doktor oriešok, netušia aký kredit mi dávajú. Cítim sa požehnaný, že ako lekár, ktorý sa usiluje o prevenciu a aj podľa nich to robím tak dobre, že tým, ktorí o to stoja, pomáham ako orechy,” povedal Bukovský. Svojimi odkazmi pre poslankyňu však nešetril a povedal, že ak mu niekto vyčíta, že by diskutoval o veciach, o ktorých „on nemá ani páru“, tak by si mal prv pozrieť do vlastného taniera.

„Pani Cigániková, ktorá má vzdelanie v oblasti verejnej správy a pred vstupom do politiky bola majiteľkou škôlky, s takýmto vzdelaním môže podľa jej názoru a presvedčenia, verejne diskutovať o vakcíne, vírusoch, potratoch. Počul som ju diskutovať prakticky o všetkých témach, ktoré súvisia so zdravotníctvom,“ povedal a dodal, že ako šéfka parlamentného výboru pre zdravotníctvo je prakticky tieňovou ministerkou zdravotníctva, pričom tento post by mal zastávať najväčší odborník, ktorého strana na danú oblasť má.

„Je to šialené, že človek s vašim vzdelaním a skúsenosťou môže mať takú funkciu a takú moc, taký vplyv v oblasti ktorej nemôže rozumieť viac a lepšie ako bežný človek. Vy ste za výkon svojej funkcie zodpovedná aj mne a žiadam vás za túto vašu snahu dehonestovať moju osobu o verejné ospravedlnenie,” povedal na záver s tým, že ak tak nespraví, uplatní si právo na ochranu osobnosti.

Iniciatívu HOVORME SPOLU, ktorú podľa Dr. Bukovského prinášajú slušní a múdri ľudia, sa pokúša otvoriť verejný dialóg medzi dvomi stranami barikád. Médiá hlavného prúdu, politici a ich odborní poradcovia reagujú podráždene a snažia sa umlčať diskusiu, ktorá už vlastne mala dávno prebehnúť.

Pozrite si celé video:

Zdroj: YouTube Dr. Igor Bukovský – AKV / topky.sk

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: