K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: Fico hovoril o tom, ako Mikulec zničil dokument týkajúci sa nezákonného nakladania s financiami vojenského spravodajstva

Súčasný minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) rokoch 2010 – 2012, za vlády Ivety Radičovej, šéfom Vojenskej spravodajskej služby. 

Na ministerstve vnútra, vedenom nominantom OĽaNO Romanom Mikulcom, pôsobí pracovná skupina, ktorá si vyberá kriminálnikov v podobe nájomných svedkov, aby mohli cielene svedčiť,  manipulovať trestnými konaniami, držať vo väzbe nevinných ľudí a kriminalizovať nominantov bývalej vlády. Fungovanie takejto pracovnej skupiny je v právnom štáte absolútne neprípustným a nevídaným javom, o ktorom je nevyhnutné hovoriť počas mimoriadnej schôdze Národnej rady (NR) SR pri odvolávaní ministra vnútra Mikulca.

Dôležitosť tejto schôdze je daná aj skutočnosťou, že samotný riaditeľ Slovenskej informačnej služby (SIS) potvrdil, že utajená správa o manipulácii trestných konaní je verifikovaná a  môže slúžiť ako dôkaz v trestnom konaní. Verejnosť si zaslúži vedieť, aký rozklad sa deje v základných pilieroch právneho štátu a aké metódy práce používa pracovná skupina pôsobiaca na ministerstve vnútra v oblasti využívania takzvaných univerzálnych svedkov a manipulácie trestných konaní. Je obrovským problém, snáď aj medzinárodného významu, že všetci, ktorí začali hovoriť o fungovaní tejto pracovnej skupiny v prostredí ministerstve vnútra, sú dnes obvinení alebo vo väzbe. 

„Keďže v utorok bude schôdza NR SR, my chceme hovoriť nielen o tom, čo potvrdila správa SIS, my chceme poskytnúť aj ďalšie údaje o tom, kto je pán Mikulec a prečo táto metóda skartácie ľudí, ich likvidácie cez obvinenia a väzbu je u neho úplne normálna,“uviedol Fico.

 Predseda strany SMER – sociálna demokracia popisuje pochybné pôsobenie Romana Mikulca v štátnych inštitúciách, pričom uvádza výlučne konkrétne fakty a prikladá celú chronológiu.

„Rok 2004, kedy pôsobila vláda M. Dzurindu, bol šéfom Vojenského spravodajstva (VSS) V. Leitner. V tom istom roku robil riaditeľa kancelárie VSS terajší minister vnútra Roman Mikulec. Je tu veľmi jasné prepojenie medzi Leitnerom a Mikulcom. V roku 2004 podpisuje VSS dohodu o ochrane nehnuteľností, ktoré patrili do pôsobnosti VSS so spoločnosťou MIPOL. Hodnota zákazky bola 2,5 milióna eur plus 250 tisíc eur za stráženie objektov VOS. Zmluvy fungovali od roku 2004 do roku 2008. Spoluvlastníkom tejto bezpečnostnej služby bol otec pána Mikulca. Bez akéhokoľvek zaváhania šéf VSS, ktorého riaditeľom kancelárie bol mladý Mikulec podpísal zmluvu za 2,5 milióna eur, ktorej spoluvlastníkom bol otec Romana Mikulca. Druhou vecou, kde figuruje otec pána Mikulca je jeho byt, pri ktorom sa dohodol s VSS, pričom sa z jeho bytu urobili konšpiračný byt VSS, za čo si vyinkasoval 0,8 milióna slovenských korún.“

„ V rokoch 2010 až 2012 nastupuje vláda Ivety Radičovej a pán Mikulec sa stáva šéfom VSS. Opäť prišlo rozhodnutie, že treba dať strážiť budovy VSS, padlo rozhodnutie, že túto strážnu službu bude vykonávať firma AEGIS EU. Firme vyplatili 142 tisíc eur za strážnu službu, pričom výkonným riaditeľom tejto firmy bol brat R. Mikulca. Je to len jeden z ďalších príkladov, ako sa netransparentne a rodinkársky správali títo ľudia, keď mali pod kontrolou príslušné inštitúcie. Pán Leitner počas týchto rokov pôsobil ako poradca ministra obrany Galka a súčasne robil vedúceho oddelenia v spoločnosti Allianz pre partnerstvo s tretími firmami. V roku 2011 vzniklo podozrenie, že je korupčný. VSS teda začalo Leitnera odpočúvať, pričom ústavný súd konštatoval, že jeho odpočúvanie bolo v poriadku, lebo existovali vážne podozrenia, že keď bol na MO SR a súčasne v spoločnosti Allianz, a dohadzoval pre nich kšefty, tak mohlo dôjsť ku konfliktu. Kto sa teda mohol stať víťazom poisťovania áut v rokoch 2010 a 2012 pre ministerstvo obrany? Išlo o 6 tisíc áut a poistenie v sume 9 miliónov eur, už vtedy strana SMER – SD na túto jasnú predraženosť upozorňovala. Jasné, že v tomto prípade vyhral Allianz, keď tam bol Leitner, ktorý robil pre Allianz a súčasne ako poradca ministra obrany. V rovnakom čase bol Leitner aj spolupracovníkom Mikulca vo VSS za čo dostal odmenu 12 tisíc eur,“ ozrejmil informácie šéf Smeru.

„Premiérka a poverená ministerka obrany I. Radičová v tom čase vydala rozkaz Mikulcovi, vtedajšiemu šéfovi VSS, na základe ktorého mal zobrať materiál s názvom – Podozrenie z nezákonného nakladania s finančnými prostriedkami, hnuteľným a nehnuteľným majetkom VSS – materiál, ktorý bol vypracovaný v týchto rokoch, mal byť doručený ministrovi vnútra D. Lipšicovi. Radičová v tom čase písala Lipšicovi v tejto veci list, v ktorom ho požiadala o mimoriadnu diskrétnosť a opatrnosť pri manipulácii s uvedeným materiálom. Jeho prípadné zneužitie v prostredí polície alebo politických kruhoch by malo podľa Radičovej fatálny dosah na činnosť a samotnú existenciu VSS a MO SR. Lipšicovi preto odporučila osobnú konzultáciu priamo s riaditeľom VSS, R. Mikulcom. Radičová dala Mikulcovi rozkaz, nech materiál zoberie a odnesie ministrovi vnútra Lipšicovi. Mikulec prišiel za Lipšicom a dohodli sa, že mu nebude nič dávať, aby nič neostalo, tak mu to len ukázal a Lipšic sa na to len pozrel. Keď Radičová zistila, že ju oklamal, tak mu dala ďalšie tri rozkazy, pričom trvala na tom, že musí túto správu doručiť Lipšicovi, aby začal v týchto veciach konať. Ani tieto rozkaz Mikulec nevykonal a neurobil to. Radičová sa k tomu vyjadrila, že aj napriek opakovane vydaných vojenských rozkazov predsedníčkou vlády SR poverenej vedením ministerstva obrany SR plk. R. Mikulcovi o opätovné doručenie predmetnej písomnosti, Mikulec nesplnil vydané rozkazy, a naopak 1.marca 2012 nariadil Mikulec skartáciu tohto dokumentu. Za to bol Mikulec potrestaný a Radičová voči nemu vydala disciplinárny rozkaz, kde ho uznala vinným z porušenia povinnosti a nesplnenia rozkazu,“ konštatuje Fico. 

Otázka znie, prečo Mikulec tento dokument skartoval? Bolo to zjavne preto, že sa všade prelínalo jeho a Leitnerove meno a objavovali sa pochybné obchody a kšefty napojené na jeho rodinu, teda dôkazy rodinkárstva a klientelizmu. Mikulec je skartovač, bál sa toho, čo všetko vyjde na povrch. Dnes sme v roku 2021 a Mikulec je ministrom vnútra, pričom jeho štátnym tajomníkom je spomínaný pán Leitner, presne ten, ktorý s ním v minulosti páchal veci, ktoré zrejme boli obsahom skartovanej správy. 

Ak niečo zavadzia Mikulcovi alebo vedeniu ministerstva vnútra, tak to buď dajú zavrieť, obviniť alebo to skartujú. Ku všetkým informáciám má strana SMER – SD jasné dôkazy a doklady. Už len tieto skutočnosti stačia na to, aby v utorok nemusela vôbec byť schôdza NR SR, pretože po tomto všetkom by sa Mikulec mal dnes urýchlene zbaliť a odísť z ministerstva vnútra.

DOKUMENTY

Aegis – Zmluva o poskytovaní bezpečnostnej služby:

Mikulec – Podozrenie z nezákonného nakladania s finančnými prostriedkami Vojenskej spravodajskej služby

Radičovej disciplinárny rozkaz voči Mikulcovi za nesplnenie vojenského rozkazu:

SBS MIPOL s.r.o. – Dodatok k zmluve s Ministerstvom obrany SR:

Zdroj: YouTube / InfoVojna

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

 
ďakujeme

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: