K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: Fico komentoval okupačnú zmluvu s USA, dvojaký meter šéfa Najvyššieho súdu Šikutu aj zločinecké komando proti opozícii, ktoré prostredníctvom Hamrana vytvoril Matovič s Mikulcom

Predseda strany Smer-SD Robert Fico sa na tlačovej besede vyjadril k aktuálnemu dianiu v Slovenskej republiky, ktorej vláda pokračuje v páchaní zločinov.

Bývalý trojnásobný ministerský predseda a šéf strany Smer-SD Robert Fico vo stredu na tlačovej besede opätovne zdôraznil, že Dohoda o spolupráci medzi vládou USA a vládou Slovenska v oblasti obrany nie je iba akási politická deklarácia, ako to stále tvrdí vláda, ale je to dôležitá medzinárodná zmluva, ktorá zrádza národné záujmy Slovenskej republiky, navyše z hľadiska jej záväznosti má prednosť pred našimi zákonmi.
 
Na základe tejto zmluvy sa vláda SR zaväzuje na minimálne 10 rokov zadarmo odovzdať pod plnú kontrolu ozbrojeným silám USA vojenské letiská Sliač a Malacky – Kuchyňa. Táto zmluva ďalej zakladá pre ozbrojené sily USA privilegované postavenie na území SR.

„Túto zmluvu nepotrebujeme. K podpísaniu tejto zmluvy nás nič nezaväzuje. Táto zmluva nemá nič spoločné so Severoatlantickou alianciou, ktorej sme členmi. SMER – SD rešpektuje členstvo SR v NATO, ako aj plnenie si záväzkov, ktoré z tohto členstva vyplývajú. Ale nemáme dôvod rešpektovať bilaterálnu zmluvu medzi vládou USA a vládou Slovenska, ktorej jediným cieľom je priblížiť ozbrojené sily USA k ruským hraniciam,“ uviedol Robert Fico.

Dnes vláda SR túto zmluvu schválila, pričom neboli rešpektované žiadne pripomienky z medzirezortného pripomienkového konania. Boli tam pripomienky generálneho prokurátora, boli pripomienky Úradu jadrového dozoru, ale aj pripomienky verejnosti. Nič z toho však vláda neakceptovala a prijala zmluvu v takej podobe, ako bola predložená vládou USA. Zmluva teraz musí ísť na vyslovenie súhlasu do Národnej rady (NR) SR, pričom sa dá očakávať, že už na februárovej schôdzi bude záujem o jej schválenie.

„Predložili sme pred niekoľkými minútami návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze národnej rady. Táto schôdza musí byť zvolaná do siedmich dní. Na tejto schôdzi navrhuje SMER – sociálna demokracia a poslanci okolo pána poslanca Tarabu, aby sme schválili Uznesenie národnej rady o vyhlásení referenda. Postavili sme jednoduchú otázku – Súhlasíte s tým, aby Národná rada Slovenskej republiky vyslovila súhlas s dohodou medzi vládou Slovenskej republiky a vládou Spojených štátov amerických v oblasti obrany?. Ak by národná rada schválila takéto uznesenie, podľa zákona musí predseda parlamentu okamžite predložiť takéto uznesenie prezidentke a prezidentka musí vyhlásiť referendum, lebo uznesenie má rovnakú silu ako petícia 350 tisíc a viac ľudí, ktorí petíciu podpíšu,“ priblížil šéf Smeru-SD. V prípade, že NR SR program mimoriadnej schôdze neschváli a budú chcieť túto zmluvu rýchlo schváliť, pôjde jeho strana do petičnej akcie s tromi otázkami. A vzhľadom na atmosféru v spoločnosti je pravdepodobné, že sa podpisy podarí vyzbierať expresne rýchlo. 

Robert Fico sa vyjadril aj k vyhláseniam predsedu Najvyššieho súdu Jána Šikutu. Ten sa nechal počuť, že podávaním trestných oznámení na sudcov Najvyššieho súdu je vytváraný na nich neprimeraný tlak.

„Pán Šikuta, nepočujem vás, keď Aktuality píšu o tom, že sudca Špecializovaného trestného súdu pán Truban je bielym koňom mafie. Prečo kričíte len vtedy, keď sa vám to hodí? Ale keď sú iní sudcovia atakovaní médiami najhrubšími výrazmi, vtedy mlčíte? Čo chcete robiť s tým, že vaši sudcovia na Najvyššom súde v 13 prípadoch hrubo porušili ľudské práva obvinených, ktorí sú vo výkone väzby? Ústavný súd konštatuje, že Najvyšší súd porušuje základné ľudské práva ľudí. Sudcovia sa evidentne chceli vyhnúť zodpovednosti a nechceli rozhodnúť o prípade Norberta Bödöra, je veľmi správne, že obhajcovia podali trestné oznámenie na týchto sudcov, pretože marili a maria výkon rozhodnutia Ústavného súdu,“ vysvetlil Fico.

Posledná téma, ku ktorej sa vyjadril predseda strany Smer-SD, je povyšovanie ľudí v policajnom zbore. „Dozvedeli sme sa, že pán Hamran by mal byť trvalým prezidentom policajného zboru. Je šokujúce, že povýšil vyšetrovateľa Čurillu, ktorý je obvinený z toho, že si vymýšľal trestné veci, manipuloval trestné konania a v podstate je voči nemu vedené trestné konanie. Máme tam ďalšieho vyšetrovateľa, o ktorom máme informácie, že neprešiel cez detektor lži, pokiaľ išlo o nezákonné odpočúvanie a sledovanie na poľovníckej chate. Mikulec a Matovič si idú vytvoriť komando ľudí, ktorí sú schopní spáchať akýkoľvek zločin, ak ide o predstaviteľov opozície,“ uzavrel bývalý premiér Slovenskej republiky.

Viac vo videu:
 

Zdroj: YouTube / InfoVojna

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

 
ďakujeme

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: