K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: Gestapácky esbeeskár v českom Lidli: Pre zle nasadené rúško dostal chlapec rany teleskopickým obuškom

K šokujúcemu incidentu došlo v stredu 10. novembra 2021 v predajni Lidl vo Vejprnickej ulici v Plzni.

Policajti sa zaoberali prípadom, ktorý je ťažko pochopiteľný v mnohých ohľadoch. K celej udalosti došlo v stredu desiateho novembra 2021 v predajni Lidl vo Vejprnickej ulici v Plzni. Sem si pre desiatu a niečo na pitie prišla skupina chlapcov, ktorí mali práve pauzu v neďalekej škole, a jeden z nich bol napadnutý strážnym, ktorý na útok na pätnásťročného chlapca neváhal použiť teleskopický obušok a zraniť ho.

„Môj pätnásťročný syn sa po vstupe do predajne pri pokladni dal do reči s niekoľkými kamarátmi a strážny ho upozornil na zle nasadenú rúško, čo syn okamžite napravil. To ale tomu podivnému strážnemu nestačilo, začal syna vykazovať z predajne a strkať ho k východu. Keď sa syn tomuto jednaniu vzoprel, že si potrebuje len kúpiť desiatu do školy, strážny náhle vytasil teleskopický obušok a niekoľkokrát syna udrel, konkrétne do ramena a cez stehno, ale bohužiaľ aj do lakťa, čo mu spôsobilo zranenie, s ktorým sa potom musel liečiť “ vysvetľuje útok otec napadnutého.

Muž sa potom ešte s chlapcom stretol pred obchodom, kde sa častovali úplne nepublikovateľnými a značne vulgárnymi výrazmi. Svedkovia, ktorí všetko videli, na miesto privolali policajtov, ale napadnutý chlapec bohužiaľ odišiel ešte pred ich príchodom.

Vyjadrenie Lidlu k celej udalosti:

„Pracovníci ostrahy nie sú zamestnancami Lidlu, najímame ich prostredníctvom bezpečnostných agentúr. Našou prioritou je, aby sa zákazníci pri nakupovaní cítili komfortne a bezpečne a jednanie pracovníka ostrahy tak rozhodne neschvaľujeme a je v príkrom rozpore s našimi firemnými hodnotami.

S daným pracovníkom sme okamžite ukončili spoluprácu a spolupracujeme s Políciou ČR. Celý incident nás veľmi mrzí a v rámci komunikácie s externými bezpečnostnými agentúrami budeme apelovať, aby pracovníci ostrahy riešili všetky prípadné nedorozumenia zmierlivým a pokojným postupom,“ uviedol tlačový hovorca spoločnosti Lidl Tomáš Myler.

Vyjadrenie vedenia bezpečnostnej služby k celej udalosti:

„Považujeme to za neprípustné zlyhanie jednotlivca, ktoré s rodinou chlapca riešime. Dotyčný strážnik už u nás nepracuje,“ povedal zástupca bezpečnostnej služby.

Zdroj: magazin1.sk

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

 
ďakujeme

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: