K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: Levočskí poslanci chcú ľuďom zabezpečiť Ivermektín. Ich iniciatíva pobúrila niektorých zdravotníkov slúžiacim záujmom farmabiznisu

Dvaja poslanci mestského zastupiteľstva v Levoči núkajú Iverkemtín na liečenie Covidu-19 na základe vlastnej skúsenosti.

Na sociálnej sieti radia ľuďom užívať Ivermektín, ktorý sami zabezpečia. Video nahrali dvaja poslanci mestského zastupiteľstva v Levoči. Príspevok vzbudil veľkú pozornosť, no niektorých zdravotníkov pobúril. Obrátili sa preto na Slovenskú lekárnickú komoru. Tá dá podnet na Štátny ústav pre kontrolu liečiv.

“Všetci, ktorí ste boli pozitívne testovaní a patríte do rizikovej skupiny – máme pre vás Ivermektín. My vám tento liek zabezpečíme. Vy oň požiadate vášho obvodného lekára. Povedzte, že to myslíte smrteľne vážne,” hovorí vo videu Róbert Novotný (nezávislý), poslanec MsZ v Levoči.

S takouto výzvou na sociálnej sieti oslovili ľudí dvaja mestskí poslanci v Levoči. Ivermektín núkajú na liečenie covidu-19 na základe vlastnej skúsenosti.

“Som poskytol osobe mne najbližšej. A veľmi ma teší, že po necelom týždni ľahkého priebehu bola testovaná ako negatívna,“ dodáva Novotný.

Odborníci upozorňujú, že na Slovensku je Ivermektín možné legálne získať len na lekársky predpis, a to na liečbu parazitických ochorení. A, navyše, ho je možné distribuovať výhradne cez lekárne.

“Bola som šokovaná tým, že kto zoberie zodpovednosť za prípadné poškodenie zdravia týchto pacientov,” uviedla odborná zástupkyňa verejnej lekárne Jana Čarnoká.

„Ide o navádzanie občanov k lieku, ktorý v boji proti infekcii COVID-19, nie je účinný. Naopak, nadmerné užívanie Ivermektínu môže spôsobiť poškodenie pečene, až do zlyhania,” upozornila praktická lekárka pre dospelých v Levoči Karina Hosová.

V tejto veci dostala Slovenská lekárnická komora už viacero podnetov.

Zdroj: spravy.rtvs.sk / Facebook Služba Levoči

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: