Slovanské Noviny

Dar na rozvoj SN

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Revolut: IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659

BIC: REVOLT21

Wirex: IBAN: EE387777000012585575

SWIFT/BIC: LHVBEE22

darovať môžete ľubovoľnú čiastku

16. júna 2021

Slovanské Noviny

prvé slovanské noviny

VIDEO: Lidi se nemusí prokazovat testy a očkováním, vládní opatření byla nezákonná, možná to byl trestný čin, říká advokát a exministr vnitra Sokol

Advokát Tomáš Sokol v rozhovoru vysvětluje příčiny právních problémů státu i důsledky, které to může mít.

Trestní zodpovědnost kvůli opatřením ministerstva zdravotnictví může být na místě, říká advokát a bývalý ministr vnitra Tomáš Sokol. Stát podle něj mohl spáchat trestný čin. Zároveň prý lidé nemají povinnost prokazovat se testy nebo očkováním. Jde přitom hlavně o to, jak jsou napsaná a zdůvodněná opatření i pandemický zákon.

Názor na to, jestli je trestní stíhání kvůli protiepidemickým opatřením na místě, změnil Sokol v posledních dvou týdnech. Ukázalo se prý, že stát možná věděl, že opatření jsou protizákonná, a nejednal v dobrém úmyslu. Kdo přesně za to může, ale není jasné. Může jít o vládu, ministerstvo i úředníky. Nejvyšší správní soud podle Sokola opakovaně poukazoval na to, že situace je sice výjimečná, ale stát měl dost času připravit adekvátní zákony.

Žaloby na stát kvůli škodám nemusí uspět, bude to velmi složité, popisuje Sokol. Problém je zejména v prokazování škody. Ministerstvo vnitra se prý mimo jiné brání tím, že za škody prostě může covid, ne stát, což je podle Sokola nepřijatelné. Advokát v rozhovoru vysvětluje příčiny právních problémů státu i důsledky, které to může mít.

Sokol vidí problémy i v povinnosti dokládat testy, případně očkování. Občané podle něj teď tuhle povinnost nemají, navíc ji ani nemá kdo vymáhat. Nemůže to prý být hygiena ani policie, Sokol vysvětluje proč. To ale obecně neznamená, že by taková povinnost nemohla vzniknout. Podle Sokola tu taková možnost je, včetně třeba podmíněného vycestování z republiky.

Jak může stát omezovat svobody občanů? Kde je hranice? Proč žaloby na stát nemusí uspět? A kdo nese za nezákonnost odpovědnost?

Zdroj: reflex.cz / YouTube

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: